Ticaret platformu Rohinhood, takas edilebilir tokenler listesine Solana, Polygon ve Compound'a ek olarak Shiba Inu'yu da ekledi

Ticaret platformu Rohinhood, takas edilebilir tokenler listesine Solana, Polygon ve Compound'a ek olarak Shiba Inu'yu da ekledi. Etkinlik, meme tokeninin listelenmesini uzun süredir savunan SHIB topluluğu için bir galibiyete işaret ediyor.

Ticaret uygulaması Robinhood, Shiba Inu (SHIB) meraklıları için iyi haber, onu takas edilebilir tokenler listesine ekledi. Yakın zamanda SHIB ile birlikte dahil edilen diğer kripto para birimleri Solana (SOL), Poligon (MATIC) ve Bileşik (COMP).

Daha da önemlisi, bu hareket, Robinhood'un daha fazla kullanıcı çekme ve ticaret faaliyetlerini artırma çabasıdır. Pandemi, perakendeci ticaretinde ticaret platformunun yararına bir artış getirdi. Robinhood, finanse edilen hesaplarının yüzde 60'ından fazlasının kripto para birimlerinde işlem gördüğünü bile bildirdi.

Bununla birlikte, 2021 yılının 3. çeyreğinde, platform aynı yılın 2. çeyreğine kıyasla donuk bir performans bildirdi. Bu nedenle, ek kripto para birimlerinin dahil edilmesinin firmanın gelirini artırması muhtemeldir. Liste ayrıca, şirketin Şubat 2022'nin başlarında benimsediği 'Önce Kripto' yaklaşımıyla da uyumludur.

Yine bu yaklaşıma uygun olarak Robinhood, geçen hafta kripto cüzdanını piyasaya sürerek bekleme listesindeki 2 milyonun üzerinde kullanıcıya erişim sağladı. Bloomberg'e göre, cüzdan, kullanıcıların Robinhood dışındaki dijital varlıklarla karşılıksız tokenler veya NFT'ler dahil etkileşime girmesine izin veriyor. Eylül 2021'de duyurulan Robinhood CEO'su Vlad Tenev, ürünün müşteriler arasında yoğun talep gördüğünü söyledi.

Robinhood, Ticaret Platformunda Shiba Inu'yu Listeliyor

Robinhood'un aracılık yetkilisi Steve Quirk bir blog yazısında, "Robinhood'u kriptoya yatırım yapmak için en iyi yer haline getirmek için çalışırken, müşterilerimiz için daha fazla seçenek eklemekten heyecan duyuyoruz" dedi.

Önce güvenlik olan bir şirket olarak, varlıkları listeleme için değerlendirmemize yardımcı olacak katı bir çerçeveye sahibiz ve güvenli ve eğitici bir kripto platformu sağlama konusunda kararlıyız.”

Robinhood'daki Shiba Inu listesi uzun zamandır geliyor. Kullanıcılar, tokenin ticaretini talep etti, hatta bunun için bir dilekçeyi savunacak kadar ileri gitti. Change.org'da bulunan dilekçe, 550.000'den fazla imza topladı.

Bununla birlikte, Robinhood, böyle bir sürecin titiz olduğunu ve dikkatli bir şekilde düşünülmesi gerektiğini söyleyerek belirteci hemen eklemedi. Firmanın listeleme komitesi, diğerlerinin yanı sıra kullanıcı talebi, zincir içi analiz, teknoloji ve güvenlik ve yasal ve finansal değişkenler dahil olmak üzere çeşitli faktörler üzerinde tartışıyor.

Fiyat Tepkisi

Robinhood'da bir SHIB listesinin savunucuları, genellikle meme token'ı Dogecoin'in DOGE geçen yılki yıldız yükselişinden bahsetti. Onlar için Shiba Inu'nun benzer bir yol izleme olasılığı oldukça yüksektir.

Duyurudan önce, Shiba Inu bu yıl geçen yıla göre yüzde 30 düşük bir seviyede işlem gördü. Bununla birlikte, yazma süresi itibariyle, SHIB son 24 saatte yüzde 20.9 kazanarak 0.00002756 dolardan işlem gördü. Listelenen diğer kripto para birimleri de kazançlar kaydetti. Verilerimize göre, SOL, MATIC ve COMP son 24 saatte sırasıyla yüzde 0,9, 3,5 ve yüzde 8,8 arttı. Öte yandan Robinhood, duyurunun ardından hisselerinin yüzde 4,6 arttığını gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ