Robo danışmanı Betterment'ın CEO'su müşterilerin yolda olduklarını ifade ediyor.

Robo danışmanından Şaşırtan Bitcoin Açıklaması

Robo danışmanı Betterment'ın CEO'su müşterilerin yolda olduklarını ifade ediyor.

Kasvetli bir Mart ve meşhur yağmurlu bir Nisan ayından sonra, Mayıs makro bir perspektiften - uygun bir pazar diyebiliriz.

Küresel koronavirüs pandemisinin devam eden trajedisine rağmen, yatırımcılar alım yapıyor gibi görünüyor. S&P 500, Mart ayında ilk kez 3.000'i kırdı ve Dow, ABD'deki işletmeleri yeniden açma çabalarının başarılı olacağını umuyor. Ancak iyimserlik duygusuna rağmen, analistler riskler göz önüne alındığında buna açık bir kazanç demekten çekiniyorlar.

Blok, firmasının müşterileri bağlamında makroekonomik tablo hakkında konuşan Robo danışman firması Betterment'in kurucusu ve CEO'su Jon Stein ile oturdu. Stein, 2020'nin ilk çeyreğinin kayıtlar için güçlü bir dönem olmasına rağmen - Nisan daha da fazla - şirketin yine de zor piyasa koşullarında tutam hissettiğini belirtti. Betterment'ın şu anda yönetim altındaki varlıklarında 18 milyar dolardan fazla var.

“Gelirimiz yönetim altındaki varlıklara bağlıdır. Acımızı görüyoruz, kendi hesaplarımız çöktü. Kişisel hesabım piyasadaki bir gerilemeden etkileniyor. Ve müşterilerimiz bunu hissediyor. Ama genel olarak, müşterilerimiz rotada kalıyor” diyor.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ