Bu yazımızda sizlere Rocket Pool (RPL) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve RPL Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Rocket Pool (RPL) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve RPL Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Rocket Pool (RPL) Nedir?

Rocket Pool (RPL) yeni nesil Proof of Stake Ethereum platformudur. Bitcoin ile birlikte Ethereum, en fazla kullanıcı, işlem, aktif geliştirici ve ticaret hacmine sahiptir. Bu nedenle, doğal olarak çok fazla dikkat çekiyor.

Ethereum topluluğu, Proof of Work'ten (PoW) bir Proof of Stake (PoS) konsensüs algoritmasına geçmeye karar verdi. Bu geçiş, madencilerin rolünün zayıflayacağı ve staking'in işlemleri doğrulamanın baskın yolu olacağı anlamına geliyor.

PoS algoritmasına geçiş süreci aşamalı olarak gerçekleştirilir, ancak tüm sürecin karmaşıklığı nedeniyle son adımlar sürekli olarak ertelenir. Duyurulara göre bu yıl bu yönde önemli adımlar atacağız.

Mevcut ağa kıyasla Ethereum 2.0 olarak bilinen yeni sürüm çok daha gelişmiş ve verimli olacak.

Takip eden değişikliklere hazırlık olarak, birçok ekip, teknik bilgileri veya sahip oldukları token miktarı ne olursa olsun, kullanıcıların yeni bir fikir birliğine varmalarını sağlayacak hizmetler ve platformlar geliştirmeye başladı.

Bu platformların bazılarında ether stake ederek herkes gelir elde etme şansına sahip olacak. Rocket Pool, bunu verimli ve şeffaf bir şekilde yapan platformlardan biridir.

Rocket Pool Nedir?

Rocket Pool, Ethereum stake etmek için yeni nesil, merkezi olmayan (Proof of Stake) çevrimiçi platformdur.

Teknik uzmanlıkları, kullandıkları donanım türü veya mevcut eter miktarı ne olursa olsun katılabilecek çok çeşitli kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Rocket Pool, 2016 yılında Avustralyalı geliştirici David Rugendyke tarafından piyasaya sürüldü. O zamandan beri platform, Ethereum ağının yaklaşan yükseltmesi için geliştiriliyor.

Hizmetin alfa sürümü Mayıs 2018'de piyasaya sürüldü. Ardından, Temmuz 2018'de 1.0 beta başarıyla tanıtıldı ve uygulandı ve alınan 1700'den fazla depozito ile büyük bir başarı elde edildi.

Beta 2.0 sürümü 2019'da piyasaya sürüldü ve 4.100'den fazla para yatırma ve önemli ölçüde daha fazla işlemle geliştirme ekibinin harika bir iş çıkardığını bir kez daha kanıtladı.

Bugüne kadar yapılan tüm testler ve sonuçlar, RocketPool'un kendi pazar segmentinde önemli bir oyuncu haline geldiğini ve ethereum ağının PoS algoritmasına geçişinden sonra merkezi bir rol oynayacağını göstermiştir.

Yeni Kullanıcı Arayüzü

Şirket, yaptığı son duyuruda yeni bir kullanıcı arayüzü (UI) tanıttı.

Yeni arayüz, kullanıcıların yalnızca birkaç fare tıklaması kullanarak sezgisel kontrol modülleri aracılığıyla yazılım yüklemelerine ve tüm süreçleri yönetmelerine olanak tanır. Platformla etkileşim, artık kodlama becerileri veya bir komut satırı arabiriminin kullanılmasını gerektirmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ