Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver, geçmişte bireysel Bitcoin işlem maliyetlerine binlerce dolar harcadığını iddia ediyor.

Roger Ver, Bitcoin İşlem Ücretlerine Dair Konuştu: “Binlerce Dolar Harcadım”

Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver, geçmişte bireysel Bitcoin işlem maliyetlerine binlerce dolar harcadığını iddia ediyor.

Bitcoin Cash (BCH) sahibi Roger Ver, birden çok kez Bitcoin (BTC) ücretlerinde binlerce dolar ödediğini iddia ediyor.

Verco, Twitter'da Bitcoin Meme Hub tarafından yayınlanan bir videoda, "Bitcoin ağındaki tek bir işlem için bin dolar ücret ödeyebileceğimden daha fazla kez ödedim." diyor.

Bitcoin 2017'de forklandı, ücretler ve hızda bir fark yarattı

Bitcoin'in zinciri 2017'de Bitcoin Core ve Bitcoin Cash'e bölündü ve varlık üzerindeki anlaşmazlıklardan sonra topluluğun bir kısmını böldü.

Büyük blokların savunucuları daha düşük maliyetle daha hızlı işlem istediler. Bu insanlar forkun BCH tarafı ile saplanmışlar. Bitcoin Core savunucuları, kısmen BTC'nin merkezsiz kalmasına yardımcı olmak için daha düşük bir blok boyutu tutmak istiyorlardı.

Bitcoin Cash topluluğu, BCH'nin Bitcoin Cash ve Bitcoin Satoshi'nin Vizyonuna (BSV) bölündüğü 2018'de daha da bölündü.

Roger Ver genellikle işlem ücreti açısını savunuyor

Kripto endüstrisinde iyi bilinen bir isim olan Roger Ver, ücretlerin ve kullanılabilirliğin birçok kez tartıştığını iddia etti ve çoğu zaman BTC'nin çok yavaş, pahalı ve ölçeklenemediğini söyledi.

7 Nisan'da Reddit kullanıcısı Braclayrab, "BTC'deki herkes kripto paralarını taşımak isteseydi 165 gün sürecek" dedi.

Ver bunun için "Neredeyse altı ay," diyerek 9 Nisan tarihli Reddit postasına "Bu kimseye deli gibi gelmiyor mu?" yanıtını verdi.

Kullanıcılar, işlemlerin yükselen ücretlerle durduğu 2017 ve 2018 başında Bitcoin'in 20.000 dolarlık boğa koşusunun zirvesine yakın benzer zorluklar gördüler. Ver, genellikle Bitcoin Core'un yavaş ve pahalı bir ağ olması kavramına alternatif olarak BCH'ye işaret etti.

Buna karşılık, programcı Jimmy Song gibi BTC taraftarları, BTC'yi daha küçük bloklar aracılığıyla merkezden uzak tutmada genellikle masanın diğer tarafından bahseder.

 Bitcoin Cash kısa bir süre önce Bitcoin'in planlanan Mayıs yarıya indirme etkinliğinden bir ay önce yarılanmasını gerçekleştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ