Roger Ver ve Adam Back'in kabul edebileceği bir şey varsa, Craig Wright için onların küçümsemesi.

Roger Ver

Roger Ver ve Adam Back'in kabul edebileceği bir şey varsa, Craig Wright için onların küçümsemesi.

Yeni bir tweet'te Blockstream CEO'su Adam Back, Roger Ver’in ‘patent trolling’ eleştirisiyle aynı fikirde.

Patent trolling, sadece gerçek şirketleri ihlal için mahkemeye götürmek amacıyla patent almak anlamına gelen aşağılayıcı bir terimdir.

Son zamanlarda Back’in dikkatini çeken Şubat tweet'inde Ver, kendini Satoshi ilan eden Craig Wright'ı ve  Calvin Ayre'yi herkese patentler nedeniyle dava ettikleri için 'sahte kapitalizmin tanımı' olarak nitelendirdi.

Ağzımda çok kötü bir tat bırakan şey, herkese her şey hakkında dava açmakla meşgul olmaları. Bu yüzden kendime, Vitalik'e ve podcast'lere ve diğer borsa başkanlarına dava açıyorlar.

Wright Şubat ayındaki gönderisinde, Bitcoin ve Bitcoin Cash topluluklarını yasal sorunlardan kurtulmak için Bitcoin veritabanını kullanmaya karşı uyardı.

Geçen Mayıs ayında Wright, Bitcoin tanıtım bülteninin telif hakkını kullanarak çok fazla yaygara yaptı, ancak onu hiçbir şekilde dünyanın ilk kripto para biriminin yaratıcısı olarak tanımayan standart bir prosedürdü bu.

Ver, 2017'de Bitcoin Cash forkunu oluşturma hareketine öncülük eden erken bir Bitcoin yatırımcısıydı. Orijinal ve en popüler kod uygulamasının en büyük rakiplerinden biri oldu.

Aralık 2018'de Bitcoin Cash, Wright'ın yönetiminde son derece tartışmalı Bitcoin Satoshi Vision (SV) koinini doğuran bir hard fork ile zinciri bölünmesine katlandı.

 Birçok karşılıklı düşmanlığa rağmen, Back Ver'i Wright yerine tercih ettiğini itiraf etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ