Romanya'nın Ulusal Ele Geçirilmiş Varlıkların Yönetimi Ajansı, açıklanmayan bir dolandırıcılık davasının bir parçası olarak el konulan bitcoin ve ether'i açık artırmada satıyor.

Romanya Hükümeti, El Konulan Bitcoin ve Ethereum’u Açık Artırmaya Çıkaracak

Romanya'nın Ulusal Ele Geçirilmiş Varlıkların Yönetimi Ajansı (ANABI) bugün, açıklanmayan bir dolandırıcılık davasının bir parçası olarak el konulan bitcoin ve eter ihalelerine başlayacağını duyurdu.

0,97 ETH için başlangıç fiyatı 1670 Romanya Leyi (401 $) ve 0,6 BTC - 30,535 lei (7347 $).

Yerel haber raporuna göre ANABI, kazanandan KYC prosedürlerini kullanan ve ülkenin mali yasalarının ve kara para aklamayla mücadele önlemlerinin gerekliliklerini karşılayan kripto para borsalarıyla ilişkili adresler sağlamasını istedi.

Bu, Romanya'nın ele geçirilen kripto para birimini ilk kez müzayedeye çıkarması.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Bu, Romanya için ele geçirilen bir kripto para birimini açık artırmada ilk kez sunarken, dünyanın dört bir yanındaki yetkililer, suç faaliyetleriyle bağlantılı ele geçirilen bitcoinleri müzayedeye çıkardı.

Ernst and Young, 2017'de Avustralya polisi tarafından "suç geliri olarak el konulan" 24.518 BTC'nin açık artırmasını duyurdu.

Ertesi yıl, Bulgaristan'ın kolluk kuvvetleri yaklaşık 213.000 BTC'ye el koydu ve bunlar da açık artırmaya çıktı.

 ABD hükümeti bile, ABD Marshals Servisi tarafından yürütülen müzayedelerde genellikle el konulan kripto para birimlerini satıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ