ABD merkez bankasının halkın görevden alınmasına katılan eski cumhurbaşkanı adayı, hisse senetlerinin mütevazı bir büyüme ile bile “hasarı gizleyemediğini” söyledi.

Ron Paul, FED’i Kurtaracak Olanın Bitcoin Olduğunu Açıkladı

ABD merkez bankasının halkın görevden alınmasına katılan eski cumhurbaşkanı adayı, hisse senetlerinin mütevazı bir büyüme ile bile “hasarı gizleyemediğini” söyledi.

Eski başkan adayı Ron Paul, ABD Federal Rezervinin “sahte ekonomi patladı”, para basmanın bilançosunu 6.6 trilyon dolara götürdüğünü açıkladı.

24 Nisan'daki bir dizi tweet'te Paul, ABD ekonomi politikasını bugüne ve geçmişe iten en son eleştirmen oldu.

Paul: Sağlam para için merkezi planlamayı değiştir

Bitcoin yanlısı emekli politikacıya göre, ne coronavirus ne de hisse senetlerinde kısa bir artış Fed'in eylemlerinin etkisini gizleyemez. Ona göre, piyasa müdahaleleri ve para basımı gibi Keynesyen fikirler “Amerikan olmayan” dır.

“Fed'in sahte ekonomisi patladı. Borsa, yükselse bile, yapılan hasarı gizleyemez. Artık mevsimsel gripten daha az ölümcül olduğu bilinen virüs de meşru bir mazeret gibi davranamaz ”diye yazdı.

Başka bir tweette de şu ifadeleri kullandı:

Amerikan hükümetinin mikro yönetim ve Fed'in merkezi planlaması fikirleri başarısızlığa uğradı ve yapıştıkça başarısız olmaya devam edecekler. Amerikan özgürlük ve sağlam para fikirleriyle yeniden yapılanma zamanı geldi.

Paul’ün yorumları, Fed’in bilançosu yalnızca para basma ve ilgili ekonomik kurtarma önlemleri nedeniyle 6,6 trilyon dolarlık rekor seviyelere ulaştığında geliyor.

Global Macro Investor CEO'su Raoul Pal, bu hafta hükümetlerin koronavirüs reaksiyonuna yol açtığı ekonomik hasarın ciddiyetine ilişkin 120 sayfalık özel bir rapor yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ