Ronnie Moas Bitcoin Fiyat Tahminini Yeniliyor

Bitcoin'in 2017'deki müthiş mitingi Bitcoin destekçilerini heyecanlandırdı. Bitpoint Research'in analisti Ronnie Moas Bitcoin'in yönünü revize ettiğini ve boğa piyasasına döndüğünü yukarıya doğru bir harekete geçeceğini ön gördü.

Yıl sonuna kadar 7500$? Zaten oradayız!!

Ronnie Moas, Temmuz 2017'de Bitcoin'in aylar içinde 5.000$ ulaşabileceğini söylerek cesur bir tahminde bulunmuştu ve bu gözlemcilerini şaşırttı.

Tahmin ettiğinde fiyatı 3.000$ azdı, tabiki olacak olayları ve gelişmeleri hesaba katamayacağı için (Çin Bticoin yasaklama ve ICO yasaklanması olayları ile 2900$ seviyerlerine doğru düşü gibi) buna rağmen Eylül 2017'de 5.000$ bazı borsalarda aşmıştı. (OKCoin Borsası: 5010$ görmüştü.)

Ağustos 2017'de Bitcoin fiyatındaki hızlı artış, Ronnie Moas'ın 2017 yılının sonuna dek 7,500$ çıkardığı tahminini revize etmesine yol açtı. Bitcoin fiyatındaki hızlı artış, ile zaten hali hazırda bugülerdeki fiyatı 7,500$ Bitcoin için Ronnie Moas, tahminini revize etti ve 2018'de 11,000$ yükseltti.

Ronnie, müşterilerine gönderdiği bir e-postada şunları yazdı:

Her geçen gün daha fazla başlık açılan kripto paralar üzerine yeni yorumları yapılıyor. Daha çok ülke onu kucaklıyor ve yolda duran birkaç engeli domino gibi düşüyor.

Uzun Vadeli Dijital Altın


Ronnie Moas, Bitcoin'in uzun vadedeki potansiyeli hakkında ultra-yükseliş eğilimi gösteriyor ve bir gün altına rakip olacağına inanıyor. O, fiyatının üç yıl içinde 20.000$, 10 yıl içinde 50.000$ aşacağını öngörüyor.

Bitcoin'in mevcut boğa trendi göz önüne alındığında, Bitcoin'in bu seviyelere ulaşması için öngörülen zaman dilimini kısaltabilir. Yıl sonu 6.000$ seviyeleri gelirmi derken 7500$ seviyelerine gelinmiş olması gerçekten şaşırtıcı.

Tabiki bu yükselişlerin bir sebebi var, Japonya ve Güney Kore'nin verdiği destekler haricinde lisanslı borsaların artışı Bitcoin'e güven vermeye devam ederken. Büyük yatırım şirketlerininde Bitcoin hakkındaki olumlu yaptırımları ve açıklamaları insanların yatırım yapmasını sağlıyor. 

Durum böyle olunca boğa trendi devam ediyor. Arada yapılan kâr satışları hala Çin ICO yasaklaması ve Bitcoin ticaretini yasaklaması gibi 2000$ lık düşüş senaryosuna itiyor ve yanlış karar vermesine sebep oluyor. Bitcoin genel olarak bakıldığında gerçektende satılacak bir valık değil. Ben kişisel olarak eğer bozulması gerekiyorsa yatırımcısını tatmin eden bir fiyattan bozulması gerektiğini düşünmekteyim. 

15 Kasım SegWit2X forkundan sonra Bitcoin'e yapılacak yatırımların katlanarak artmasını bekliyorum. Boğa piyasasınında uzun süre devam edebileceğini ön görebilmek zor birşey değil. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Ronnie, Apple'ın en yüksek piyasa değerine sahip ve değeri her geçen gün rekor seviyelere ulaşan bir şirket olmasına rağmen, Bitcoin'in sadece beş yıl içinde Apple'ı geçeceğine inanıyor. Ve haklı gibide görünüyor JP Morgan'dan daha değerli hala gelmiş bir piyasaya sahip Bitcoin bu seviyeye gelebilmek için 6 yıl uyudu ve 1 senede gerilen ok çok uzaklara gitti diyebiliriz.

Farkındalık ve yatırımın artması fiyat artışını hızlandıracak

Ronnie, fiyat artışının Bitcoin'e karşı artan farkındalık ve dünya nüfusunun Bitcoin'e yatırım yapan daha büyük bir kısmı tarafından yönlendirileceğine inanıyor. Halen Bitcoin'e %0,5'ten az kişinin yatırım yaptığı ve Ronnie'nin bunun %5'e yükselebileceğine inanıldığı tahmin ediliyor.

Bitcoin arzı sabit olduğu için, arz-talep dengesizliği fiyatların yükselmesine neden olacaktır. Bitcoin'in şu anki mitinginde, insanları iki karşıt kampa ayırdı; boğa piyasası daha çok yatırımcı getirirken, ayı piyasası ise Bitcoin fiyatının hala bir balon olduğunu düşündürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ