Ronnie Moas tahminini revize etti "2018 - $14,000"

İki haftadan kısa bir süre önce, Standpoint Research'ın stok toplama faaliyetiyle ünlü olan Ronnie Moas, BTC/USD için yaptığı parite tahminlerinde 2018 yılında 11.000$ civarında olacağını ön görmüştü. Hedeflerinin birçoğunun beklenenden daha önce aşıldığını gören Ronnie Moas, tahminlerini değiştirdi.

Ronnie Moas, BTC/USD için şimdiki yaptığı tahmin ise 2018 yılı başlarında 14.000 $ 'da olacağını öngörüyor ancak Cointelegraph ile yaptığı özel bir röportajda yaptığı açıklamada, yaptığı hesaplamanın çok farklı yöntem olduğunu belirtti. Ronnie Moas, hesaplamaları sırasında Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold fiyatlarını bir araya getiriyor.

Aşılan Beklentiler

Ronnie Moas, Ağustos ayındaki çatallanma dan önce birkaç ayda BTC/USD paritesinin 5.000$ ulaşacağını açıkladığında henüz Temmuz 2017 tarihindeydi. O tarihte ise BTC/USD fiyatı 3.000$ aşıyordu.

Ağustos 2017'de Bitcoin fiyatındaki hızlı artış, Ronnie Moas'ın 2018 başlangıcına doğru yapmış olduğu BTC/USD paritesi tahminini 7.500$ çıkardığı projeksiyonu revize etmesine yol açtı. Fakat o zamandan bu yana bu Kasım ayı başlarında BTC/USD paritesi 8.000$ aştığında bunu 11.000$ yükseltti ve şimdilerde gelişen ve ozamanlar dahil edilmeyen birkaç faktörden dolayı yaptığı tahmini revize etti. 2018 yılı başları hedefini 14.000$ olarak tekrar gözden geçiren Moas bu fiyatı BTC+BCH+BTG olarak değerlendiriyor.

CME tarafından yapılacak olan vadeli işlem haberleri ve Square Cash App'in kullanıcılarına Bitcoin'de alım ve işlemi yapmasına izin vereceğide bu tahmin edilemeyen faktörlerdendi. Buna ek olarak, Altcoinler tarafında, American Express ve Santander, Ripple ile ortaklık yaptığını açıkladı. Yapılan bu anlaşmadan sonra Ripple 9.2 milyar sterlinlik değerle dördüncü sıraya oturarak hacminde ciddi oranda artış sağladı.

Moas Cointelegraph ile yaptığı özel röportajda şunları söyledi;

"Son zamanlarda kripto para birimleri için hedefi revize ettiren önemli gelişmeler oldu. Kripto para birimleri için bazı olumlu manşetler çıktı ve engeller ortadan kalktı. "

Ronnie Moas ayrıca, Bitcoin fiyatından bahsederken Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold'un kombine fiyatından söz ettiğini de belirtmek için bir nokta oluşturuyor. 

Ronnie Moas sözlerine devam etti;

"Bitcoin hedef fiyatını hesaplarken Bitcoin fiyatına Bitcoin Gold ve Bitcoin Cash'i ekledim. Başka bir deyişle, eğer Bitcoin piyasa değeri, yarın 50 milyar dolar azalırsa, Bitcoin Cash'in aynı miktarda yükselmesi durumunda benim için bir endişe olmaz "dedi.

10 Kat Artış

Moas, tüm kripto paralar piyasasına bakarak şu anda yaklaşık 250 milyar dolardan, bunun da yüzde 900 artışla 2.5 milyar dolara kadar kolayca yükselebileceğini öngörüyor.

"Önümüzdeki beş yıl içinde kripto paralar piyasasının tüm pazar hacminin yüzde 900 büyüdüğünü ön görebiliyorum. 2.5 trilyon dolara ulaşabilir, ancak bunun yüzde kaçının Bitcoin olacağını tahmin edemiyorum, bu yüzden yatırımcılar yatırımlarını çeşitlendirmelidirler. "

Aslında buradan çıkarmamız gereken sonuç BTC holder (HODLER) olarak piyasada bu yıl başından beri rol alan BTC traderler'ın ellerindeki Bitcoinleri hiç satmamış oldukları taktirde kendilerine verilen air droplar ile beraber hiç bir kayıplarının olmayacağıdır. Elinizde 2 BTC var ise Ağustos ayında 2 BCH ve Ekimde 2 BTG aldınız ve ne olursa olsun hacim değişmez ise bir kaybınız olmuyor. 2018'i bekleyelim ve görelim bakalım bizi hangi süprizler bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ