SilkRoad'ın yaratılmasından sorumlu olan Ross Ulbricht, kişisel sanat eserlerini SuperRare platformunda NFT olarak açık artırmaya çıkarıyor.

SilkRoad'ın yaratılmasından sorumlu olan Ross Ulbricht, kişisel sanat eserlerini SuperRare platformunda NFT olarak açık artırmaya çıkarıyor. Ross Ulbricht Genesis Koleksiyonunu oluşturan benzersiz sanat eserleri, Ulbricht'in çocukluk ve hapiste olduğu dönemde üretildi. Şu anda Ross, şartlı tahliye olasılığı olmaksızın + 40 yıl hapiste çifte ömür boyu hapis cezası çekiyor. 2013 yılında tutuklandı.

Ross Ulbricht, SuperRare Platformunda 10 NFT'yi Açık Artırmaya Çıkarıyor

Ross'un müzayedeye çıkaracağı, kurşun kalem çizimleri ve şiir içeren 10 NFT var. Parçaların isimleri şunlar: “Annenin Dae”, “Yunus”, “Umarım Savaş Bitmiştir”, “Çabuk Gümüş”, “Bana mı bakıyorsun?”, “Gördüğüm Dava”, “Bir Kutuda Yaşam”, “Kafessiz”, “Perspektif” ve “Ölüm”. Müzayedeyi kazanan kişi, Ross'un tüm sanat eserlerinden oluşan bir animasyonun NFT'sini alacak. Entoptic, NFT koleksiyonunun küratörlüğünü yapacak. Eminem ve Snoop Dogg gibi birkaç büyük ismin NFT'lerini yayınladığını gördüğümüz için NFT çılgınlığı bu yıl önemli ölçüde arttı.

NFT Satışları Yoluyla Toplanan Para Yardım İçin Kullanılacak

Dokuz yıldan fazla bir süre hapis yattıktan sonra Ulbricht, bir hapis cezasının bir aile ilişkilerine ne kadar zarar verebileceğini bizzat yaşadı ve tanık oldu ve mahkumların çocuklarının hapsedilen ebeveynlerini ziyaret etmek için cezaevine gelmelerine yardımcı olmak için para toplamak istiyor. FreeRossDAO, Genesis Koleksiyonu için teklif vermek için para toplamayı amaçlayan ve Ulbricht'i yasal işlemler yoluyla ömür boyu hapisten kurtarma ve farkındalık yaratma çabalarına katkıda bulunmayı uman bir grup yatırımcıdır. Ulbricht, 2013 yılında Federal Soruşturma Bürosu, uyuşturucu ve daha sonra silahların ödenmesi için Bitcoin kabul eden ve izlemeyi önlemek için bir Tor gizli sitesi olarak çalışan darknet platformu Silk Road'u kapattığında tutuklandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ