Bu hafta Silk.org'un yaratıcısı Ross Ulbricht adına Change.org'da atılan imza sayısı 250.000’i aştı.

Ross Ulbricht

 Ross şu anda iki kere ömür boyu hapis cezası ve şartlı tahliye imkânı olmadan 40 yıl ceza aldı. Ross'a özgürlük arayan dilekçe Temmuz 2018'de başladı.

ABD Başkanı Donald Trump’tan Ross Ulbricht’in cezasını affetmesini isteyen dilekçe, şimdi 250.000’den fazla imza topladı. Change.org dilekçesi Temmuz 2018'de başlatılmış ve ilk üç gün içinde 6.200 imza toplamıştı.

Ross Ulbricht Aleyhinde Herhangi Bir Şiddet Suçu Yok

Ross herhangi bir şiddet içeren suçtan mahkum olmadı ve hala şartlı tahliye olasılığı olmadan çifte ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya kaldı. Ancak insanlar mahkemenin emrine karşı savaşmaya devam ettiler çünkü 250.000'den fazla kişi Ross'u hapisten çıkarmak için dilekçeyi imzaladı. Ross kara para aklama, bilgisayar korsanlığı, sahte kimlik belgeleri hazırlamak ve komplo kurmaktan suçlu bulundu. Mayıs 2015'te hapis cezasına çarptırıldı. Ulbricht’in 2017’de konuyu üst mahkemeye taşıdığı ve yapılan temyiz başvurusunun da olumsu sonuçlandığı ifade ediliyor.

Silk Road’un Yaratıcısı

Ross Ulbricht, kullanıcıların anonim olarak bir şeyler satın almalarını ve satmalarını sağlayan bir web sitesi Dark Net, Silk Road adlı bir web sitesini oluşturdu. Web sitesinde ödeme şekli çeşitli kriptografik yöntemlerdi. FBI web sitesini ele geçirdi ve 2013 Ekim ayında Ross'u tutukladı. Ancak Silk Road web sitesinin farklı sürümleri, Ross, Dread Pirate Roberts'ın kullandığı adla çalışmaya devam etti. Daha önce, bitcoin savunucusu ve başarılı yatırımcı Tim Draper, Ross’un cezaevinden tahliye edilmesini istedi ve onun gibi daha fazla girişimciye ihtiyacımız olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ