Bu yazımızda sizlere RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? sorusunun cevabını verip RIF Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla RIF Token

Bu yazımızda sizlere RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir? sorusunun cevabını verip RIF Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

RSK Infrastructure Framework (RIF), dApp'lerin daha kolay, daha hızlı ve ölçeklenebilir bir şekilde geliştirilmesini sağlamak için Bitcoin ağının üstünde akıllı sözleşmelerden yararlanan açık ve merkezi olmayan bir altyapı protokolleri paketidir.

RIF'in altında yatan RSK Akıllı Sözleşme Ağı, Bitcoin ağı tarafından güvence altına alınan ilk açık kaynaklı akıllı sözleşme platformudur ve Merkezi Olmayan Paylaşım Ekonomilerinin (DSE) oluşturulması için kimlik, depolama, iletişim ve ödeme katmanlarını içerir.

RIF Tokenı Nedir?

RIF tokenı, herhangi bir token sahibinin RSK mimarisiyle oluşturulan hizmetleri ve dApp'leri tüketmesine izin veren RIF'in ERC-677 yardımcı tokenıdır. RIF tokenının aşağıdaki kullanım durumları vardır:

Ağ Ücretleri: Ağ üzerinde oluşturulan dApp'ler, temel ödeme tokenı olarak RIF'i kullanır.

Staked Teminat: RIF, RIF Dollar (RDOC) gibi RIF DeFi ekosistemindeki çeşitli varlıkları basmak için teminat olarak stake edilebilir.

RIF ekosistemi, DeFi, depolama, ad hizmeti ve ödeme çözümleri dahil olmak üzere bir ürün paketi içerir. Aşağıda birincil bileşenlerden bazıları verilmiştir:

RIF on Chain: ABD Dolarına sabitlenmiş ve tamamen RIF tokenleri ile teminatlandırılmış varlık destekli bir stabilcoin olan RDOC'yi içeren istikrarlı varlık çözümü.

Token Bridge: Kullanıcıların tokenleri RSK ve Ethereum ağları arasında hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde taşımasına olanak tanıyan bir birlikte çalışabilirlik protokolü.

RSK Swap: Yükseltilemeyen akıllı sözleşmeler sistemi kullanılarak uygulanan otomatik bir likidite protokolü.

RWallet: Cep telefonu aracılığıyla RIF, BTC, smartBitcoin (RBTC) ve diğer RIF tabanlı varlıkları gönderme ve alma.

RIF Pazaryeri: Etki alanı değişimi, kalıcı depolama ve RIF Ödemeleri gibi RIF tabanlı merkezi olmayan hizmetlerin kullanıcılara sunulduğu bir pazar.

RIF Coin

RIF tokenı, RSK ağını işleyen ve tamamlayan standart RIFOS altyapısındaki hesap birimidir. Bu açık merkezi olmayan protokol hizmeti, merkezi olmayan uygulamalar için izin verir. Ayrıca OS RIF, geliştiricilere RIF standardı dahil olmak üzere çeşitli hizmetlere erişim sağlar. Bu hizmetlerin ana odak noktası, finansal hizmetlere erişimi genişletmektir. Bu nedenle, RIF Token, bir bütün olarak İnternetin geliştirilmesinde yer alan RIFOS altyapısının ana unsurlarını içerir.

RIF dolaşım arzı: 677,726,677

RIF toplam arzı: 1.000.000.000

RIF tıkenları, sahiplerinin RIFOS protokolleriyle uyumlu herhangi bir hizmeti kullanmalarına yardımcı olmak için oluşturulur. Bunlar, üçüncü taraf altyapı hizmetleri ve erişim aracı olarak RIF etiketlerini kabul eden bir ortama yerleştirilen diğer uygulamalar olabilir.

RIF tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ