Rus Düzenleyiciler, Kripto ATM

Hükümet web sitesine göre, Rus düzenleyiciler, Tataristan'daki Bitcoin ATM'lerinin kurulması konusunda güçlü bir uyarı yayınladılar. Açıklamada, bu gibi ATM'lerin kullanımının bir suç olabileceğini ve işletmelerin bunları kullanıma sunmadan önce düşünmeleri gerektiğini açıkladı.

Uyarı, 34 yaşındaki bir iş adamı tarafından iki ATM'nin Kazan ilçesindeki yerel dükkanlara kurulmasının ardından geldi. ATM'ler yerel dükkanda kurulmasının amacı BTC/RUB arasında alış veriş yapılmasıydı. Uyarı, ayrıca Rusya hükümetinin kripto paralar konusundaki tutumuyla ilgili ayrıntıları da içeriyor ve satın alımla terörizm arasında bağlantı kuruyor. 

Açıklamaya göre:

"Şu anda, Rusya Federasyonu'nda kripto para birimlerinin yasal statüsü tanımlanmamış. Rus tüzel kişiliklerinin ruble dışanda bir para birimi (dijital para kast ediliyor) ile mal satışı, hizmet bedeli ödemesi vb. tarzında ödeme yada alış veriş yapması ile ilgili mevzuata uygun olamayan, şüpheli işlem uygulanmasına potansiyel bir katılım olarak değerlendirilir (aklama ve terörizmin finansı). "


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ