Başrolünde Russell Crowe'un yer aldığı, kısmen takas edilemeyen tokenler NFT'ler satılarak finanse edilen bir film, prömiyerleri.

Russell Crowe Filmi Kısmen NFT

Başrolünde Russell Crowe'un yer aldığı, kısmen takas edilemeyen tokenler  NFT'ler  satılarak finanse edilen bir film, prömiyerleri. Bir rapora göre, efsanevi boksör Jim Belcher hakkında bir İngiliz-Amerikan biyografisi olan Prizefighter, kısmen NFT film fonlama platformu Moviecoin tarafından finanse edildi.

The Crypto Mile podcast'inin yeni bir bölümünde, Moviecoin ekibinin lideri James Mackie ve filmin senaristi ve başrol oyuncusu Matt Hookings, sunucuya NFT'lerin Prizefighter'ı nasıl finanse ettiğini açıklıyor.

Mackie'nin açıkladığı gibi,

“Moviecoin.com'un tüm fikri, filmleri kripto veya NFT'lerle finanse etmektir. Bu yüzden bazen yaratıcı bir süreç gibi olmalı çünkü NFT'ler veya kripto yoluyla nasıl para toplayacağınızı anlamalısınız.

Bu yüzden filmden Russell Crowe'un ya da Matt'in giydiği boks eldivenleri gibi bazı aksesuarları almaya karar verdik ve sahne malzemelerini NFT'lere dönüştürdük ve sonra bu NFT'leri sattık.

İnanılmaz bir şekilde, onları NFT pazarında listelediğimizde, bir tanesi ilk gün 5.000 dolara satıldı. Böylece bu parayı çevirebildik, Ethereum'dan fiat para birimine dönüştürdük ve filmi finanse etmesi için Matt'e verdik.”

Şu anda dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea'de Prizefighter koleksiyonundan 18 NFT var. Diğer satış malzemeleri arasında kum torbaları, yastıklar, orijinal portreler ve yönetmenin tokmağı bulunur.

OpenSea'ye göre, her bir NFT, filmin gelecekteki tüm kazançlarından elde edilen toplam kârın bir kısmını temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ