Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP ile beş ticaret çifti ekleyen büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao'ya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, blockchain endüstrisindeki en etkili kişidir.

Rusya, Çok Uluslu Stablecoin Girişimine Öncülük Ediyor

Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP ile beş ticaret çifti ekleyen büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao'ya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, blockchain endüstrisindeki en etkili kişidir. Borsa aynı ayın sonunda Rus rublesine karşı Tether (USDT) ekledi.

Putin, 2017 kripto para birimi balonunun ardından Vitalik Buterin tarafından tavsiye edildikten sonra Avrasya Ekonomik Birliği veya EAEU ve BRICS ülkeleri ile birlikte çok uluslu bir kripto para birimi öneren ilk kişi oldu.

EAEU’nun Çin ile Ticaret ve Ekonomik İşbirliği’nin bu yıl yürürlüğe girmesiyle, EAEU ülkelerinin ve BRICS İş Konseyinin tam desteğiyle Rusya, emtiaların desteklediği çok uluslu bir stablecoin kurmaya çalışıyor; BRICS pay ile birlikte, ülkelerin ulusal ödeme sistemlerini bir mobil ödeme uygulaması aracılığıyla birbirine bağlayacak bir bulut platformu.

Rusya, Hindistan ve Çin, bunu gerçekleştirmek için ulusal ödeme mesajlaşma sistemleri, Çin’in CIPS ve Rusya’nın FMSB’si arasında bağlantı kurmayı planlıyor.

 Bu, Amerika Birleşik Devletleri tarafından kontrol edilen küresel bankacılık sisteminden ayrılma ve uzaklaşma yolunda önemli bir adım olacak ve BRICS üye devlet entegrasyonunun temelini oluşturabilir. Ülkenin merkez bankası olan Rusya Merkez Bankası, düzenleyici bir kripto alanda emtialara sabitlenmiş stablecoinleri test etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ