Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin değeri olduğunu düşünüyor .

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin değeri olduğunu düşünüyor . Ancak petrol ticaretinde ABD dolarının yerini alabileceklerine ikna olmadı.

CNBC ile yaptığı röportajda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin değeri olduğunu söyledi .Ancak petrol ticaretinde ABD dolarının yerini alabileceklerine ikna olmadı. Birkaç ay önce, Rusya başbakan yardımcısı Alexander Novak, ABD'nin hedefli ekonomik yaptırımlar uygulamaya devam etmesi halinde ülkenin dolar cinsinden ham petrol sözleşmelerinden uzaklaşabileceğini öne sürdü.

“Kriptodaki Enerji Kaynaklarının Ticareti Hakkında Konuşmak İçin Çok Erken.”

Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin dolara alternatif olarak kullanılıp kullanılamayacağı sorulduğunda Putin, “kriptoda enerji kaynaklarının ticareti hakkında konuşmak için çok erken” dedi. Putin, Çarşamba günü Moskova'da düzenlenen Rusya Enerji Haftası etkinliğinde, "Değeri olduğuna inanıyorum, ancak petrol ticaretinde kullanılabileceğini düşünmüyorum" dedi. Putin, “Kripto para birimi henüz hiçbir şey tarafından desteklenmiyor” dedi. “Bir ödeme aracı olarak var olabilir, ancak kripto para birimindeki petrol ticareti hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken.”

Rusya Devlet Başkanı Ayrıca Kripto Para Birimlerinin Büyük Güç Tüketiminden de Bahsetti.

Rus lider ayrıca kripto para birimlerinin büyük enerji tüketimini, kullanımlarına potansiyel bir engel olarak işaret etti. Bitcoin, işlemleri işlemek ve yeni jetonlar basmak için çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir. Bu, kripto topluluğunun içinde ve dışında sıcak bir tartışma konusu oldu. Daha önce bildirildiği gibi, ABD, Çin'in kripto para birimleri üzerindeki baskısından sonra en çok Bitcoin madencisine sahip lider ülke haline geldi. Bitcoin madencilerinin çoğu artık bilgisayarlarına güç sağlamak için temiz enerjiye yöneliyor. Ancak sorun hala devam ediyor. Ülkelerdeki Merkez Bankaları, özel ve merkezi olmayan kripto para birimlerinden rekabeti önlemek için Merkez Bankası Destekli Dijital Para birimleri (CBDC'ler) üzerinde de çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ