Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı kriptoyu yasaklamaktan yana değil.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı Kripto Görüşünü Açıkladı

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı kriptoyu yasaklamaktan yana değil.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, kripto para biriminin kullanılmasının yasaklanmasının sadece kontrolsüz bir kara pazarın yükselmesine yol açacağına inanıyor.

Rusya'daki Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, kripto kullanıcıları için sert cezalar görebilecek önerilen battaniye yasağına karşı bir tavır aldı. Daha önce, Devlet Duması kamuya kripto kullanımına ilişkin yeni bir yasa tasarısı getirdi. Geçilirse, Rusya'nın kripto endüstrisi üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Kanun taslağı, kripto para biriminde işlem yapmak için sert cezalar ve hapis cezaları öneriyor. Ancak ekonomi bakanlığı kriptoyu yasaklamanın kripto kullanımını durdurmayacağına inanıyor.

 Rusya ekonomi bakanlığı, yasa tasarısı kabul edilse bile, ülkede kripto para biriminin kullanımını durdurmak için çok az şey yapacağına inanıyor. Devlet Duması'na yazdığı bir mektupta, ekonomi bakanlığı, kullanıcıların Rus hükümetinin yetki alanı olmadığı platformlarda kriptoya erişeceğini söyledi. Bu hükümetin koruyucu önlemlerini geçersiz kılacaktır. Ekonomi bakanlığı, konuyu kapatmak yerine mektupta kripto endüstrisini düzenlemeye çağırdı. Doğası gereği kripto para birimi, merkezi olmayan oldukları için dünyanın hiçbir yerinde yasaklanamaz ve insanlar her zaman kontrolsüz bir pazar yaratacak olanlara erişebilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ