Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı: “ Rusya Bitcoin Ödemelerini Yasaklayabilir.”

Son görüntüler Rusya'nın bitcoin ve diğer dijital para birimlerine karşı görüşlerinin sürekli değiştiğini gösteriyor. Daha bir ay önce Vitaliy Buterin Rus bankaları ile Ethereum ortaklığı için gülümseyerek bir anlaşma imzalamıştır.

Ama aniden, Rusyanın bitcoin ödemelerini ölkede yasaklayacağı haberleri çıkıyor.

Politikacı Bakan
Maliye Bakanı Yardımcısı Alexey Moiseev gazetecilere verdiği röportajda, yüksek fiyat esnekliği ve potansiyel dolandırıcılık riskinin yüksek olması nedeniyle kripto paranın yasaklanacağını söyledi. Röportajda şöyle bir açıklamada  bulundu: “Milyonlarca kişinin piramit şemalarından zarar gördüğü bir ülkede, vatandaşların kripto para birimlerine yatırım yapmak için evlerini satması durumuna izin verlmemeli.”

Karşı Fikirler
Maliye Bakanı Yardımcısı tarafından yapılan bu açıklamaların yanı sıra Duma'nın diğer üyeleri daha yumuşak bir duruş sergilemiştir.
Finansal Piyasa Komitesi Devlet Duması başkanı Anatoly Aksakov, henüz kapsamlı bir planın hayata geçmediğini açıkça belirtti. Röportajda tartışmaların devam edeceğini vurguladı. Bu bir piyasadır. Gelişen, büyüyen ve kullanılabilecek belirli avantajları olan. Kendi açımdan olumlu bakıyorum. Ancak bir ortak karara gelinceye kadar tartışma ve yorumların olması gayet doğaldır, dedi.

Gelecek günlerde Aksakov yoksa Moiseev'in düşüncelerinin gerçeğe dönüşeceğini göreceğiz. Bununla birlikte, Rusya'daki kripto para  ile nasıl başa çıkılacağı konusunda duruşma devam edecektir. Belki de Rusya Bitcoin'i yasaklamasının mümkün olup olmadığı konusunda bir test yapmak isteğindedir.

Kaynak;
https://cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ