Rusya Maliye Bakanlığı, Bitcoin düzenleme önerisiyle ilerliyor ve dijital para birimlerini yasal hale getirmek için parlamentoya bir yasa tasarısı sundu.

Rusya Maliye Bakanlığı, Bitcoin düzenleme önerisiyle ilerliyor ve dijital para birimlerini yasal hale getirmek için parlamentoya bir yasa tasarısı sundu.

Rusya, ülkenin merkez bankası tarafından yasaklama çağrılarına rağmen yakında kripto para birimlerini yasallaştırabilir. Ülkenin Maliye Bakanlığı, Bitcoin düzenleme önerisiyle ilerliyor ve son hamlesinde, kripto para birimlerini yasal hale getirmek için parlamentoya bir yasa tasarısı sundu. Giderek daha fazla ülke artık kripto para birimlerini düzenlemeye doğru ilerliyor.

Maliye Bakanlığı, Rusya'da İlk Kez Bitcoin'e Yasal Netlik Kazandırmak İstiyor

Rusya Maliye Bakanlığı, Rusya'da ilk kez Bitcoin'e yasal netlik kazandırmak isteyen bir yasa tasarısını parlamentoya sunduğunu duyurdu. Bakanlık basın açıklamasında, kripto yasa tasarısını hazırlarken diğer kolluk kuvvetlerinin tüm tekliflerini sektör için en iyi yol olarak değerlendirdiğini söyledi. Hareket, bakanlığın geçen hafta tasarı için kamuoyu geri bildirim süresinin açıldığını ve Mart ayı sonuna kadar süreceğini açıklamasının ardından geldi. İlk önce dijital varlık paydaşlarından, tüzel kişiliklerden ve genel olarak halktan faturayla ilgili geri bildirim çağrısı ile iki bildirim yayınladı.

Önerilen Fatura, Bitcoin'e Yasal İhale Statüsü Vermiyor

Yerel medya kuruluşlarına göre, önerilen yasa tasarısı Bitcoin'e yasal ihale statüsü vermiyor. Bunun yerine, hisse senedi veya altın gibi bir yatırım aracı olarak görür. Önerilen yasa tasarısı, tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarının VASP'ler, bir dizi gereksinimi yerine getirme şartıyla Rus müşterilere hizmet vermek için bir lisans almasını gerektiriyor. Bu lisanslar borsalar ve tezgah üstü platformlar için geçerli olacaktır. Tasarı, Ruslara hizmet vermek için lisans başvurusunda bulunmadan önce yabancı borsaların Rusya'da bir tüzel kişilik kaydettirmesini gerektiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ