Rusya Merkez Bankası Cryptocurrency Yasallaştırmaya Karşı

Rusya Merkez Bankası başkanı, Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile Rus ticaret çevrelerinin ve derneklerinin temsilcileri arasındaki bir toplantıda kriptokrasinin yasalaşmasına karşı konuştu. Bu arada maliye bakanlığı, kripto para birimlerini yasalaştırmak ve dolaşımını düzenlemek için bir tasarıyı hazırlıyor.

Merkez Bankası Kontrolü Kaybetmekten Korkuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Perşembe günü Rus ticaret çevrelerinin ve derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya, 50'nin üzerinde ticaret liderinin, önde gelen şirketlerin, bankaların ve kamu kuruluşlarının CEO'ları katıldı.Toplantıda, Rusya merkez bankası şefi Elvira Nabiullina, Rusya'daki kriptolunurluğun yasalaştırılmasına karşı konuştu.

Elvira Nabiullina merkez bankasının karşı olduğunu belirtti ve yurtdışından gelen paranın kontrolünü kaybetmek olduğunu dile getirdi.

Maliye Bakanı Anton Siluanov'a göre, merkez bankası kriptoların yasallaştırılmasına karşı çıkarken, Rus maliye bakanlığı bu ayın başlarında onları yasallaştırmak için bir kanun tasarısı hazırlıyor.Kendisi'de Rusya'daki kripto dolaşımının yasal çerçevesini sağlayan yasa taslağının bu yılın sonuna kadar hazırlanacağını belirten bir rapor aldığını bildirdi.

Yasal çerçeve hazırlanırken kriptokrasitenin nasıl tanımlanacağı ile ilgili tartışmalar devam etmekte. Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev Ağustos ayında kripto para birimleri için finansal varlık olarak düzenlenmesini ve Moskova Değişim gibi borsalarda işlem görmesini önerdi . Bununla birlikte, aynı zamanda nitelikli yatırımcılara sunulması gerektiğini de belirtti. Bu fikir, diğer hükümet yetkililerinden güçlü bir destek almadı. Maliye bakanı Moskova Mali Forumunda, bireylerden yasaklamak yerine, federal kredi tahvilleri (OFZ) şu an olduğu gibi sunulması gerektiğini önermişti.

Kaynak 

news.bitcoin.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ