Rusya Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde ilginç bir kripto para yaklaşımı sergileyerek Bitcoin ve kripto paraların madenciliği ile ticaretin yasaklanmasını istedi.

Rusya Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde ilginç bir kripto para yaklaşımı sergileyerek Bitcoin ve kripto paraların madenciliği ile ticaretin yasaklanmasını istedi. Haber duyulur duyulmaz piyasalarda bir olumsuz dalga yaşandı. Peki Rusya Merkez Bankasının bu isteği ne anlama geliyor?

 

Rusya Merkez Bankası’nın bu isteğini uygulamaya koyacak olan kuşkusuz Rus Hükümeti. Ancak görünen o ki, Rusya yönetimi, Rusya Merkez Bankasının bu konudaki yaklaşımını pek benimsemiş değil.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu noktada devreye girerek yetkilileri uzlaşmaya davet etti. Bu bağlamda Rusya merkez Bankası kripto paralara yasak getirilmesi için baskı yapmaya devam ediyor.

Hükümet yetkililerine gelince, Rusya Merkez Bankası’nın kripto para yaklaşımına karşı çıkan yetkiller, kripto para piyasasını düzenlemek için yeni bir plan girişimine başladılar bile.

Yetkililer Ruslar’ın toplamda 214 milyar dolar değeride kripto varlıklara sahip olduklarını vurguluyorlar.  Bu kadar büyük bir rakam söz konusu olunca Rusya Merkez Bankası’nın yasaklayıcı yaklaşımına karşı yetkililer daha dikkatli adımlar atmak niyetindeler.

214 milyar dolarlık bir rakam Rusya’da kripto paraların yasaklanmasını zorlaştırıyor. Bu bağlamda Rusya Merkez Bankası kripto paraların yasaklanmasını zorlaştırıyor. Bu bağlamda Rusya Merkez Bankası kripto paraları tüm finansal sistem için tehdit olarak görse de bir yasağın gelmesi zor gibi gözüküyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ