Rusya Merkez Bankası'nın hukuk departmanı müdürü, ülkedeki bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamanın gerçekçi olarak imkansız olduğunu kabul etti.

Rusya Merkez Bankasından Bitcoin Açıklaması: BTC’yi Yasaklamadık

Rusya Merkez Bankası'nın hukuk departmanı müdürü, ülkedeki bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamanın gerçekçi olarak imkansız olduğunu kabul etti. Bitcoin, fiyatın 4.000 doların altına düştüğü geçen hafta en kötü günlerden birine tanık oldu.

Şu anda, Rusya'daki kripto para birimleri hakkında belirli bir düzenleme yok. Ancak, Rusya Merkez Bankası, geçmişte ülkedeki tüm kripto para birimlerinin yasaklanmasına verdiği desteği dile getirdi. Yerel raporlara göre, merkez bankası, bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamanın gerçekçi olarak imkansız olduğunu itiraf etti.

Merkez bankası kripto para birimlerinin yasaklanamayacağını kabul ediyor

Rusya Merkez Bankası Hukuk Departmanı Müdürü Alexei Guznov, bitcoin ve kripto para birimlerinin yasaklanmasının imkansız olduğunu söyledi. Ancak, merkez bankası tekrar tekrar kripto para yasağını desteklemek için çıktı. Şu anda, ülkede kripto para birimlerini düzenleyen belirli bir yasa yok. Alexei Guznov ayrıca, kripto para birimlerinin kara para aklama ve yasadışı faaliyetler için aktif olarak kullanıldığını söyledi.

Bitcoin'in kısa vadede daha da düşmesi bekleniyor

 Önde gelen kripto para birimi bitcoin şu anda son 24 saat içinde % 22.4 artışla 6.660 $ 'dan işlem görüyor. Ancak uzmanlar, bitcoin'in küresel salgının ortasında olumlu bir ivme kazanmadan önce kısa vadede daha da düşeceğine inanıyorlar. Bitcoin, geçen hafta tarihi düşük seviyelere gerilediği için oldukça önemli bir artış gösterdi. Bitcoin fiyatındaki düşüş, tüm dünyadaki finansal piyasalarda bir düşüşle çakıştı. Dow Jones, 1987'den bu yana en kötü günlerinden birine tanık oldu ve bitcoin 3.600 $ 'a düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ