Bir devlet yetkilisine göre, beklenmedik COVID-19 salgını Rusya'nın “Dijital Finansal Varlıklara İlişkin” mevzuatının kabulünü erteliyor. Ancak, yasanın tamamlandığını açıkladı

Rusya’nın Kripto Para Yasağı Koronavirüs Nedeniyle Gecikiyor

Bir devlet yetkilisine göre, beklenmedik COVID-19 salgını Rusya'nın “Dijital Finansal Varlıklara İlişkin” mevzuatının kabulünü erteliyor. Ancak, yasanın tamamlandığını açıkladı. Ülkede kripto para birimi kullanımını tanımlayacak, ancak aynı zamanda bir ödeme aracı olarak kullanılmalarını da yasaklayacak.

Finansal piyasalar hakkındaki Duma komitesi başkanı Anatoly Aksakov'a göre, Rusya'nın ülkede dijital kullanım yasası 2018'in başından beri tartışılıyor. Ancak o zamandan beri iç anlaşmazlıklar birkaç kez kabul edilmesini engelledi. Şimdi, yerel bir rapor bunun tekrar ertelendiğini belirtti, ancak bu kez neden yeni koronavirüs salgını.

Dünyada 40.000'den fazla ölüm vakasına neden olan COVID-19 salgını, Rusya'daki tüm yasal süreçlerin kabulünü engellemektedir. Aksakov, “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” belgesinin “muhtemelen bahar sonuna kadar” ertelenebileceği konusunda uyardı.

Ertelenmesine rağmen Aksakov, önümüzdeki mevzuatın amaçlarına biraz ışık tuttu. Dijital varlıkları tanımlayacağını açıkladı, ancak nihayetinde ödeme yöntemi olarak hizmet etmelerini yasaklayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ