Rusya

Rusya medyası kripto madenciliği sanayisinin birçok temsilcisiyle görüşmüştür. Araştırma sonucu bu alanda okul öğrencilerinden emeklilere kadar geniş aralıktaki yaş grubundan insanların olduğu tespit edilmiştir.

Bu yılın başındakı Grafik İşleme Birimi (GPU) kıtlığı Rusya'da kripto madenciliğin belirli bir düzeyde artışına sebep olmuştur. Keskin bir artışın görülmesi medyanın dikkatini çekmiş ve araçtırmalar yapılmıştır.

Russia Today Sibiryada yaşayan, kripto madencilik yapan İlya ile görüştü. İlya'nın sözlerine göre, emekliler torunlarına madencilik yapımı için cihaz hediye ediyorlar. Hatta torunlar arasında daha fazla bitcoin kazıyanlara farklı hediyeler de vererek meraklarını artırıyorlar.
Kripto Borsası Rusya'da ergenleri biznesmenlere dönüştürüyor...
RT, 15 yaşında bitcoin madenciliği yapan Dmitri'den röportaj aldı; “..Madencilik teknolojisi çok umut verici geleceğe sahiptir. Bu sektöre dahil olan insan sayısı arttıkça, yeni yetenekler kazanıyoruz.” Tüm bunların yanında ailesi hala bu sisteme şühbeli bakıyormuş. Bu sebepten Dmirti ailede bu işi gören tek kişidir.

16 yaşında olan Yaroslav bir yıl içinde kripto para yatırımını %12000 oranında yükseltdiğini vurguladı. 1000 ruble(17USD) yatırım yapan Yaroslav yıl sonuna doğru 127000(2200USD) ruble gelir elde etmiştir.

Birçok rus ekonomik sıkıntılardan kurtulmak adına kripto madencilik yaptığını itiraf etti. Diğer bir Sibiryalı Domashko, ekonomik sıkıntılar yaşamı zorlaştırdığından madenciliğe yüz tuttuğunu belirtti.

Rusya Ekonomi Bakanlığı kripto paranın yasallaştırılması üzerinde çalışdıklarını ilan etmiştir. Yakın zamanda dijital paranın taslak ödeme ve faturalandırması üzerindeki çalışmalarının sonucunu halka sunacaklar.

Kaynak;
https://news.bitcoin.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ