Rusya

Rusya'nın varlıklarla ilgili en büyük bankası olan Sberbank, dünyanın en büyük blokaj konsorsiyum olan Enterprise Ethereum Alliance'a katıldı.

Başlangıçta Şubat 2016'da 30 üye tarafından kurulan The Enterprise Ethereum Alliance (EEA), kurumsal blok zincir çözümleri için açık kaynaklı Ethereum teknolojisini kullanmaya çalışan şirketler, teknoloji girişimleri, şirketler ve hatta hükümetlerden oluşan bir çalışma grubudur . Konsorsiyum, şimdi, Rusya'nın en büyük bankası olan Sberbank'ı kamu ve özel sektörden 150'nin üzerinde üyeden oluşan bir listeye eklediğini açıkladı.

2015 yılının başlarında Sberbank , New York başlangıç ​​rehberi R3 tarafından yönetilen uluslararası bankacılık blokçağı konsorsiyumuna katılma arzusunu ortaya koyarak küresel ortaklarla blok zincir çözümleri geliştirme niyetini açıkladı. Ardından, R3'ün Sberbank'ın konsorsiyuma üyeliğini reddettiği bildirildi . Eylül 2016'da Sberbank , Linux Vakfı liderliğindeki açık kaynaklı Hyperledger Projesine katıldı .

Bu hafta yapılan bir duyuruda, Sberbank, EEA'ya katılan ilk Rus bankası oldu ve Merkezi olmayan teknolojideki uluslararası uzmanlığa erişirken Ethereum'un blok zincir çözümleri Rusya'yı daha da ileri götürme niyetini açıkladı.

Sberbank kıdemli başkan yardımcısı Igor Bulantsev şunları söyledi:

İttifak'a giriş, Ethereum platformunun geliştirilmesi açısından önde gelen küresel şirketler arasındaki işbirliğini genişletmeye yardımcı olacaktır. İttifak aktif olarak gelişiyor ve bankanın uzmanlığının tüm üyelerine faydalı olacağını umuyoruz. Buna ek olarak, banka platformun geliştirilmesini ve şirket sektöründeki büyümesini etkileyebilecek. Umarım sendikamız Ethereum Vakfı'yla olan ilişkimizi daha da güçlendirecek ve Rusya'daki blok zincir teknolojisini geliştirmeye yönelik önemli bir adım olarak hizmet edecektir.

Sberbank sırasıyla bir blokçuluk pilotunda ve prototipinde yer aldı ve geliştirdi. Bir yıl önce banka, finansal bankalararası mesajlaşma için Rusya Merkez Bankası tarafından geliştirilen, Ethereum merkezli bir blok zincir prototipi olan Masterchain'de diğer Rus finansal kurumlarla katıldı . Kısa süre sonra Sberbank , bir Rus federal ajansıyla belge değişimi için bir blokçık prototipinin başarılı bir şekilde test edildiğini açıkladı .

Sberbank CEO'su Herman Gref, tanınmış blockchain savunucusu ve bitcoiner önceden eleştirdi Bitcoin yasaklama Rus yetkililer artık dağılmış faturası, blockchain teknoloji edeceğini opined etti ticari uygulamalar yol 2019 yılında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ