Çinli madenciler ülkeyi terk edip Rusya'ya akın ederken, ülkenin Enerji Bakanlığı onlardan elektrik için daha fazla ücret talep ediyor.

Çinli madenciler ülkeyi terk edip Rusya'ya akın ederken, ülkenin Enerji Bakanlığı onlardan elektrik için daha fazla ücret talep ediyor.

Rusya, sektördeki büyük oyuncular arasında yer alan küresel kripto para madenciliği oyununda önemli bir oyuncu haline geldi. Çinli madenciler ülkeyi terk edip Rusya'ya akın ederken, ülkenin Enerji Bakanlığı onlardan elektrik için daha fazla ücret talep ediyor. Enerji bakanı, blok ödül madencileri için daha yüksek ücretler getirmeyi önerdi, bu onların meşru bir ticari faaliyet olarak kabul edilmesini sağlayacak bir hareket.

Rusya, Kripto Madencilerinin En Büyük Üçüncü Evi

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi'ne göre Rusya, kripto madencilerinin en büyük üçüncü evi. Bildirildiğine göre, küresel BTC hash oranının %11'ine kadar katkıda bulunuyor, yeni lider olan ABD'nin arkasında yer alıyor ve sırasıyla %35,4 ve %18 ile Kazakistan'ın ardından ikinci sırada yer alıyor. Rusya artık bu madencileri hanelerden daha fazla ücretlendirmek istiyor. Rusya Enerji Haftası'nın oturum aralarında konuşan Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, bakanlığının madencilerden daha fazlasını elde etmeyi amaçlayan yeni teklifler üzerinde çalıştığını söyledi.

Kripto Madencileri, Elektrik İçin Hane Halkının Ücretlerinden Daha Fazlasını Ödemelidir

Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, “Güç kaynağının güvenilirliğini ve kalitesini korumak için, madencilerin nüfus için tarifelerde elektrik tüketimi olasılığını dışlamanın gerekli olduğuna inanıyoruz” dedi. Bakan, kripto madencilerinin hane halkı pahasına büyük miktarda elektrik tükettiğini iddia etti. Güneydoğu Sibirya'da bulunan Irkutsk Oblast bölgesinde, elektrik kesintilerinin nedeni olarak gösterilen blok ödül madencilerinin artmasıyla ilgili şikayetler var. Başkan Igor Kobzev geçtiğimiz günlerde Enerji Bakanlığı'na madenciler hakkında şikayette bulunarak, geçtiğimiz yıl bölgede kripto madenciliği faaliyetleri arttıkça enerji tüketiminin %159 arttığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ