Rusya

Rusya'nın bu yaz, uzun süre tartışılan yeni kripto para yasağına geçilmesi umut ediliyor.

Devletin yasama organının resmi yayını olan Rusya Parlamentosu Gazetesi'nden bir haberde bugün yayınlanan habere göre, 1 Temmuz'da Rusya'nın cumhurbaşkanı Vladimir Putin tarafından takvim belirlendi.

Raporda, halihazırda kripto para birimleri hakkında iki taslak yasa tasarısı Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası tarafından önerildiğini gösteriyor.

İki taslağın çoğunluğu kripto para kullanarak kalabalık finansmanı konusunda fikir birliği sağladığı halde, kripto döviz bozdurma işlemleri durumu ile ilgili çelişkili tutumlara devam ettiği bildiriliyor.

CoinDesk'in raporladığı gibi, Rusya Maliye Bakanlığı mevzuat taslağını geçtiğimiz ay düzenledi ve para toplama faaliyetlerinin düzenlenmiş bir ortamda devam etmesine izin vermek amacıyla ilk para teklifleri (ICO'lar) üzerinde sınırlandırmalar koymayı amaçlıyor.

Bununla birlikte rapor, merkez bankasının yerli yatırımcılara kripto para ticaretine yasal maruz kalma teklif etmediğini gösteriyor.

Natoly Aksakov, Devlet Bankası Başkanı Anatoly Aksakov, "Merkez Bankası, bu tür bir sayısal para biriminin yasallaştırılmasına (kripto borsaları) karşıdır; çünkü bu durumda vatandaşlar olası riskleri hesaba katarak değil, kripto paralarıyla aktif olarak yatırım yapmaya başlayabilir" dedi.

Aksakov, her iki faturanın da dikkate alınması için bu ay odasına gönderileceğini söyledi

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ