PlanB, BTC'nin boğa koşusunun sadece duraklamada olduğuna inanıyor ve kripto para biriminin bu yıl Ağustos ayının sonuna kadar 47.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

S2F Modeli Bitcoin İçin Ağustos’ta Bu Seviyelere İşaret Etti

PlanB, BTC'nin boğa koşusunun sadece duraklamada olduğuna inanıyor ve kripto para biriminin bu yıl Ağustos ayının sonuna kadar 47.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Popüler stok akış modelinin yaratıcısı, Bitcoin'in boğa koşusu sona ermediğini ve fiyatının Ağustos ayı sonuna kadar %40'tan fazla artabileceğini iddia etti.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, bitcoin fiyatı, boğa piyasasının durumunu sorgulayan Nisan ortasındaki zirveden yaklaşık %50 oranında düştü.

Topluluğun çoğu, 2018 senaryosunun bir kez daha tekrarlanıp tekrarlanmayacağını tartışırken, S2F modelinin arkasındaki kişi PlanB BTC'nin daha fazla kazanç için hazır olduğuna inanıyor.

Cuma günü erken saatlerde, "zincir üstü verilerim bana bu boğanın bitmediğini ve 64.000 doların zirve olmadığını söylüyor" dedi.

Bitcoin, Elon Musk ve Çin'den gelen FUD'yi takiben o zamandan bu yana değerinin kabaca yarısını kaybetmiş olsa da, PlanB mevcut fiyat hareketlerinin aslında S2F modeliyle uyumlu olduğuna inanıyor. S2F dışında bile, “taban göstergesi, Ağustos sonunda 47.000 doların altına düşmeyeceğimizi söylüyor”.

Daha önce bildirildiği gibi, stok akış oranı ve değişkenleri, son on yılda bitcoin üretimini, arzını ve gelişimini inceliyor. Sonuç olarak model, yıl sonuna kadar altı basamaklı bir bölge içinde bir fiyat etiketi öngörüyor.

Bununla birlikte, geri çekilme, bu biraz iyimser tahminde şüphe uyandırdı. Bu nedenle PlanB, önümüzdeki altı ayın “S2F için (tekrar) olacağını veya ara vereceğini” iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ