Microstrategy, 1 Temmuz ile 23 Ağustos arasında 177 milyon dolar daha BTC topladı. Bu, Michael Saylor'un şirketinin toplam stoklarını 5,3 milyar ABD doları değerinde Bitcoin’e getiriyor.

Diğer büyük kurumsal alıcılar arasında Tesla, Square ve Galaxy Digital Holdings yer alıyor.

İşte herhangi bir yatırımcının hisse senedi portföyü öz sermayesine Bitcoin’in fiyat artışının yanı sıra kurumsal inovasyon ve girişimi tek bir araçta maruz bırakan halka açık 10 şirket daha:

1. Tesla (NASDAQ: TSLA)

Tesla, bu yılın başlarında bir canavar alımıyla Bitcoin’i ağırlaştırdı ve mevcut varlıklarını bugün 2 milyar ABD Doları değerinde 42.902 BTC'ye koydu. Yol boyunca bazı tartışmalara rağmen, en son başvurular Elon Musk'ın pozisyonunun yarısını bile satmadığını ortaya koydu.

2. Galaxy Digital Holdings (OTCMKTS: BRPHF)

Yüksek finansta kurumsal ağır bitcoin tutucusu olan Galaxy Digital Holdings, bugün 784 milyon USD değerinde yaklaşık 16.400 BTC'ye sahip.

3. Voyager Digital Limited (OTCMKTS: VYGVF)

Voyager Digital'in bugün yaklaşık 586 milyon USD değerindeki 12.260 BTC'si, dijital varlık borsasını desteklemek için güzel bir likidite havuzu oluşturuyor.

4. Square Inc (NYSE: SQ)

Hızlı, kolay dijital ödemeler CashApp operatörü Square Inc, saklama hizmetlerini desteklemek için büyük satın alımlarla erken bitcoin'deydi. Birkaç alımdan sonra, bugün yaklaşık 392 milyon USD değerinde 8207 BTC'ye sahip.

5. Maraton Dijital Holdings (NASDAQ: MARA)

Kuzey Amerika madencilik operasyonlarını hızla geliştirirken, Marathon Digital Holdings bugün 276 milyon USD değerinde 5.784 bitcoin tutuyor.

6. Coinbase Global (NASDAQ: COIN)

Coinbase Global hissesi, Nisan 2021'deki doğrudan listelenmesinden bu yana, belki de büyük bitcoin boğa koşusunun piyasa zamanlaması ve Coinbase listelemesiyle teslim olması nedeniyle zor bir dönem geçirdi. Şirket, 4.482 BTC veya 214 milyon USD tutuyor. Ayrıca firma, yakın gelecekte daha fazla dijital varlık biriktirmeye devam etme planlarını açıkladı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

7. Bitcoin Group SE (OTCMKTS: BTGGF)

Bitcoin Group SE, yerel kripto borsalarına yapılan erken yatırımlardan ülkenin ilk kripto bankasının oluşturulmasına yardımcı olan Almanya merkezli kripto risk sermayesi şirketidir. Şirketin yaklaşık 3,947 BTC'si veya 188 milyon ABD doları var.

8. Hut 8 Mining Corp (NASDAQ: HUT)

Hut 8, adına harika bir 3.522 Bitcoin ile Kanadalı bir blockchain madencilik firmasıdır. Bu, bugün 168 milyon ABD Doları veya 212 milyon Kanada Doları değerinde.

9. Riot Blockchain Stock (NASDAQ: RIOT)

Rockdale, Teksas'ta bitcoin madenciliği operasyonunu açtıktan sonra, bugün yaklaşık 107 milyon ABD Doları değerinde 2.243 BTC ile Riot, "toplam gelişmiş kapasite ile ölçüldüğünde, Kuzey Amerika'da halka açık en büyük Bitcoin madenciliği ve barındırma şirketi" haline geldi.

10. Silvergate Capital (NYSE: SI)

California merkezli Silvergate Capital (Silvergate Bank olarak da bilinir), müşteriler için dijital hizmetler sunmaya yıllar önce başladı. 2021 yılının ikinci çeyreğinde, kripto para birimi müşterilerinden 4,3 milyar dolar mevduat aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ