Kendini BTC mucidi kabul eden Craig Wright, kilidini açmak için özel anahtarlara erişemediğinden, borçlu olduğu BTC'yi Kleiman varislerine iade edemeyeceğini söyledi.

Daha önceden belirtildiği üzere Wright’ın 3 milyarlık BTC’den vazgeçmesi ve bu rakamıvefat eden iş ortağı Dave Kleiman’ın kardeşi  Ira Kleiman'ın kardeşine vermesi gerekiyor. Bu karar mahkeme oturumu sırasında hakim tarafından alındı.

Ancak, şimdi Craig Wright Bloomberg ile paylaştı, söz konusu Bitcoin zulasının kilitli olduğu için verdiği süre içinde bunu yapamıyor ve Wright şu anda onu geri çekmek için özel anahtarlara sıfır erişime sahip olduğunu söylüyor ve bu yüzden parayı iade edemiyor.

Craig Wright Ödeme Yapamıyor

Bugün daha önce bu düşüncesini yaydığı için Florida'daki ABD Sulh Ceza Hakimi, Wright'ın sahte belgeler sunduğunu ve kasten mahkemeye yalan söylediğini belirtti. Hakim Bruce Reingart, CSW'nin merhum eşi Kleiman ile birlikte kardeşi Ira'ya kazdıkları BTC'nin yarısını geri ödemek zorunda olduğuna karar verdi.

CSW'nin geri dönmesi gereken BTC tutarının başlangıç değeri 4 milyar dolardı, ancak BTC fiyatı o zamandan beri düşmüştü (Kleiman 2013'te öldü).

Daha önce, U.Today topluluğun Ira Kleiman BTC'yi Wright'tan aldıktan sonra, tüm BTC depolamasını derhal satmak isteyeceğinden korktuğunu yazdı. Muazzam miktarın piyasaya çıkacağını düşünürsek, bu Bitcoin fiyatının büyük ölçüde düşmesine neden olurdu. Ancak, hiç olmadı.

Şimdi davanın çözümü gelecek yıl Mart sonuna kadar ertelendi.

Craig Wright’ın Satoshi Kimliğinin ‘kanıtı’

Yaklaşık bir hafta önce, bir Skype röportajı sırasında Craig Wright, şimdi iyi bilinen Satoshi Nakamoto takma isminin geldiğini onaylaması gereken bir belge gösterdi. CSW, ünlü bir Japon filozofu Tominaga Nakamoto'dan ilham aldığını söyledi.

 Nakamoto ayrıca yazılarında “dürüst para” dan bahsetti ve Wright, Bitcoin yaratması için ona ilham verdiğini söyledi. Bununla birlikte, CSW'nin Skype'taki röportaj sırasında gösterdiği belge, tüm detayları göremeyecek kadar bulanık.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ