1 Ocak 2020,kendini Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright'ın, Tulip Trust denen 1.1 milyon BTC (cari fiyatlarla yaklaşık 8 milyar dolar) alarak gerçek Satoshi olduğunu kanıtlaması gereken gündü.

Sahte Satoshi Craig Wright Bugün 8 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Alacak

1 Ocak 2020, kendini Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright'ın, Tulip Trust denen 1.1 milyon BTC (cari fiyatlarla yaklaşık 8 milyar dolar) alarak gerçek Satoshi olduğunu kanıtlaması gereken gündü.

8 Milyar Dolarlık Bitcoin

Tulip Trust, 2011 yılında imzalanan Wright ile merhum David Kleiman arasında yapıldığı iddia edilen bir sözleşmedir. Belgeye göre, Seyşeller merkezli tröst, iki bilim insanının ölümünden önce mayınlı BTC servetini elinde tutuyor. Sözleşme, Wright'ın tüm kripto paraları 1 Ocak 2020'de geri alması gerektiğini ve Bitcoin SV taraftarlarının hala böyle olabileceğinden emin olduğunu gösteriyor.

Kleiman varisleriyle yaptığı mahkeme savaşında Wright, sigorta poliçesi ile desteklenen gümrüklü bir kurye kullanarak 8 milyar dolarlık BTC'ye erişeceğini iddia etti.

Craig Wright İçin Başka Bir Başarısızlık Daha mı?

Wright'ın tahminlerinin ve vaatlerinin çoğu 2019'da gerçekleşmedi. Örneğin, geçen yıl ölümcül bir kusur nedeniyle BTC'nin yok edileceğini söylemişti.

Yeni yılın ilk gününde, tartışmalı Avustralyalı girişimcinin, gizemli Bitcoin servetini sihirli bir şekilde kontrol etmeyi başarmadıkça, bir kez daha yalancılıkla suçlanması muhtemel.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ