Craig S Wright ve Kleiman davasına başkanlık eden ABD yargıcı, Wright'a 12 Mart'a kadar istenen belgelerin bir listesini yapmasını emretti.

Sahte Satoshi Craig Wright’ın Oyununu Mahkeme Yemedi – Son Tarih 12 Mart

Craig S Wright ve Kleiman davasına başkanlık eden ABD yargıcı, Wright'a 12 Mart'a kadar istenen belgelerin bir listesini yapmasını emretti. 9 Mart'ta yapılan son dosyalama, Wright’ın, hem avukat-müvekkil ayrıcalığı hem de eş ayrıcalığı olduğunu iddia ederek Satoshi'nin tahmini 1.1 milyon BTC'sine sahip olduğu iddia edilen Bitcoin adresleri listesini nasıl elde ettiğine dair ayrıntıları vermeyi reddetmesi ile ilgilidir.

Şubat ayındaki bu retten bu yana Kleiman ve Wright'ın avukatları, imtiyaz iddialarının geçersiz olup olmadığı konusunda ileri geri tartışıyorlar. Sonuçta hâkimin adım atması ve bu saçmalığa bir son vermesi güzel.

Tuhaf bir şekilde, avukat-müvekkil imtiyaz iddialarını desteklemek için Wright, Kenya'da bir avukat olan Denis Bosire Mayaka'dan noter tasdikli yeminli beyanda bulundu:

Avukatım ve 2007 yılında Kenya'daki Moi Üniversitesi'nden hukuk diplomamı aldım… 2012'den beri Dr. Craig Steven Wright'ı yatırım konularında temsil ediyorum. Özellikle, Dr.Wright ve Wright International Investments Ltd'yi 7 Temmuz 2017 tarihli Tulip Trust da dahil olmak üzere Tulip Trust belgeleriyle bağlantılı olarak temsil ediyorum.

Ayrıca Mayaka'nın niteliğini 'onaylamak' için basılı bir LinkedIn profili hazırladı.

Herkes için şaşırtıcı olmayan bir şekilde Yargıç Bruce Reinhart Mayaka’nın ifadesine kısa bir soluk verdi.

İlk olarak, gerçeğin bulucusu olarak, yeterince doğrulanmadığı için Mayaka Bildirgesini dikkate almıyorum. Özellikle Dr. Wright'ın bu davada sahte belgeler ürettiğine dair önceden tespitlerimde, kelime işlem yazılımı ve kalemi olan herkes tarafından kolayca oluşturulabilecek bu tür belgelere güvenmeyi reddediyorum.

Mayaka'nın hâkimin oluşturmadığı Wright’ın karısı Ramona Watts ile bir avukat-müvekkil ilişkisi olsa bile, bilgilerin Kleiman'a verilmesi amaçlandı. Bilgilerin gizli kalmaya niyeti yoktu ve bu nedenle avukat-müvekkil ayrıcalığı geçerli değil.

Aynı nedenden ötürü, yargıç Wright’ın Bayan Watts ona bilgi verdiğinde eş imtiyazının uygulandığını iddia etti.

Wright'ın şimdi Bitcoin adresleri listesini nasıl elde ettiği hakkında bilgi vermesi için 12 Mart'a kadar süresi bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ