Son birkaç yılda, kripto topluluğundan birkaç kişi öne çıktı ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia etti.

Sahte Satoshi Nakamoto Bitcoin Emeklilik Programı İle Yaşlıları Dolandırıyor

Son birkaç yılda, kripto topluluğundan birkaç kişi öne çıktı ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia etti. Ancak hepsi kripto topluluğunu ikna edemedi. Bunlardan biri, yakın zamanda bitcoin kurucusu olduğunu ve aynı zamanda 250 binden fazla Bitcoin’i bulunduğunu iddia eden Joerg Molt.

Joerg Molt 7.000'den Fazla Kişiyi Kandırdı.

Joerg Molt, 2017'de bir bitcoin emeklilik planı başlattı ve 500 dolarlık yatırım için 2 bitcoin ödeme sözü verdi. Birkaç kişi büyük bir Ponzi şeması yürüttüğünü iddia etti ve şimdiye kadar 6 milyon doların üzerinde para toplayarak 7 binden fazla kişiyi kandırdı. Molt’ın planına göre, Bitcoin’in fiyatı 8 bin 600 dolar civarında kalması durumunda, yatırımcı yılda yüzde 320’den fazla faiz alacak

Daha önce, Andreas Antonopoulos, Molt'ın yaşlılara meydan okuyor gibi göründüğünü ve bunun bir Ponzi şeması gibi göründüğünü ifade etmişti. Joerg Molt güvenilirliğini artırmak için Andreas ile fotoğrafını paylaştı.

Sahte Satoshi Nakamoto Yaşlıları Kandırmaya Devam Ediyor.

Joerg Molt kısa bir süre önce, bir Youtuber’in kendisine dolandırıcılık dediği bir video viral hale geldikten sonra Twitter’dan ayrıldı. Ancak, “Bitcoin Emeklilik” programı halen aktif durumda ve internet sitesine göre, yatırımcılara ilk ödeme 2022'de verilecek. Bu programda Molt planını izleyen bir web sitesi olan Nakamoto.info şle ilgili birkaç tehlike işaret bulunuyor. Kaydolurken hiçbir tüzel kişilik olmadığını veya bir sözleşmenin yer aldığı da belirtilmiş vaziyette.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ