Sahte Satoshi Nakamoto Craig Wright Bitcoin (BTC) Haklarına Sahip Olduğunu, "CoreCoin" ve Bitcoin Cash'e (BCH) Karşı Yasal İşlem tehdidinde bulunduğunu söyledi

Sahte Satoshi Nakamoto Craig Wright’tan Yeni Tehditler

Sahte Satoshi Nakamoto Craig Wright Bitcoin (BTC) Haklarına Sahip Olduğunu, "CoreCoin" ve Bitcoin Cash'e (BCH) Karşı Yasal İşlem tehdidinde bulunduğunu söyledi

Kendini Satoshi ilan eden Craig Wright Bitcoin'e (BTC) "kişisel mülkü" diyor

Web sitesindeki yeni bir gönderide, kendini Satoshi ilan eden Craig Wright, ilk merkezi olmayan kripto para birimi olarak kabul edilen Bitcoin'in haklı bir sahibi olduğunu söylüyor.

Ayrıca, veritabanını kopyaladığı iddia edilen "CoreCoin" (BTC) ve forku Bitcoin Cash'e (BCH) karşı yasal işlem yapmakla tehdit ediyor.

"BTC veya CoreCoin ve BCH veya BCash olarak kendilerini Bitcoin olarak ileten kopyalanan sistemlerle ilgili olanlar işte burada bildirimde bulunuyorlar. Avukatların katılımından önce çok daha hoş olduğumu söylediğimde lütfen bana güvenin."

Yasadışı Kopyalar, Fork Değil

Wright, Bitcoin'in dağıtılmış bir veritabanını temsil ettiği konusunda ısrar ediyor ve bu veritabanını kişisel mülkiyeti olarak adlandırıyor. NChain patronuna göre, Genesis bloğundan bu yana oluşturulan her kopya için sui generis haklarına sahip.

Madencilerin kurallarına uygun hareket etmesi gerekiyor. Aksi takdirde, Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) gibi kendi forklarını oluşturmak zorunda kalacaklar.

Ancak, hem BTC hem de BCH'nin veritabanını yasadışı olarak değiştirdiğini vurguladı.

"İnsanlar yazılımımı forklayabilirler ve alternatif sürümler yapabilirler. Ancak, temeldeki veritabanını kullanarak protokolü değiştirme hakları yoktur."

Wright "Güzel Bir Yıl" Vaat Ediyor

Wright, yasal düzeltmenin uygulanmasının uzun bir süreç olduğunu açıklarken BSV topluluğuna özürlerini BTC'ye daha önce mahkemeye vermediği için sundu.

"Gecikme için özür dilerim, ama eğer insanlar belirli eylemleri suçlu olarak ihlal etmediyse, şimdi gerekli olmayacaktı. 2020 güzel bir yıl."

Ancak, Bitcoin tutkunları ileyasal savaşlara yabancı değil. 2019 yılında, ona dolandırıcı diyen bir Twitter kullanıcısına dava açarak kripto topluluğunu kızdırdı. Bu bile Bitcoin SV'nin (BSV) büyük borsalardan delist edilmesine neden oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ