Kripto para piyasalarına şaka olarak sürülüp sonrasında ciddiyet kazanan projeler var.

Kripto para piyasalarına şaka olarak sürülüp sonrasında ciddiyet kazanan projeler var. Dogecoin bunlardan birisiydi. Dogecoin, Nasrettin Hocanın “ya tutarsa” mantığı ile piyasaya sürüldü ve ciddi yatırım topladı. Mayıs 2021’de Doge en büyük 4’üncü kripto para sıralamasına yükseldi.

Doge yazının kaleme alındığı saatte 26 cent’ten işlem görüyor ve 34.5 milyar dolarlık toplam piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 9’uncu sırada listeleniyor.

Doge çılgınlığında bayrak yarışını Shiba Inu devraldı. Son haftalarda Shiba, ciddi bir ivme yakaladı ve en hızlı yüklesen kripto paralar listesine ismini yazdırdı. Şaka olarak piyasaya sürülen Shiba artık ciddi borsalarda listeleniyor. ABD merkezli Gemini borsası da Shiba’yı listeleme kararı aldı.

Dogecoin, Shiba Inu, Floki, Baby Doge ve birçok kripto para memecoin sınıflandırmasında yer alıyor. Bu tip kripto paraların yatırım alışkanlığı, yatırımcılar tarafından kopyalanarak çığ gibi büyüyor ve bu coinler devasa piyasa hacmine ulaşıyor.

Shiba yazının kaleme alındığı saatte 0.000052 dolar bandında işlem görüyor. Fazla değil yaklaşık 1 ay önce Shiba’nın noktadan sonraki sıfır sayısı 1adet daha fazla idi. Bu kadar kısa sürede Shiba toplam piyasa hacmini 10 kat ve üzeri arttırdı. Şu an 28.7 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip ve 11’inci en büyük kripto para.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ