Binance Borsası uzun süreli kesintinin ardından tekrar aktif! Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip dijital para borsalarından biri olan Binance uzun süreli kesintinin ardından kullanıcılarını telaşlandırmaya yetti.Daha sonra resmi twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklamda hack iddalarının doğru olmadığı açıklaması yapıldı.

8 Şubat 2018'de yetkililer Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada platformun bakım işlemleri nedeniyle geçici olarak devredışı kalacağını duyurmuştu.

  Bakım çalışması sürerken bazı kullanıcılarımız site üzerinde işlem yaparken performans kaybı yaşayabilir.Sabır ve anlayışınız için teşekkürler.

Birkaç saat sonra, CEO Changpeng Zhao Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada gerekli işlemlerin tamamlanmasının yaklaşık 10 saat süreceği ifadesinde bulundu.

Site tüm işlemler için inaktif olup  , kullanıcılar kişisel hesaplarına ulaşamayıp trade işlemlerini yerine getiremedikleri için tedirginlik hissetmeleri çok uzun sürmedi. 

Elbette kullanıcılar arasında hacklenme iddaları vardı fakat McAfee zaten dijital para dünyasında yaptıkları ile rahatsızlık yaratıyor ve bu yüzden kripto para piyasasının katili olarak adlandırılıyordu.McAfee tarafından ortaya atılan hack iddaları ortamı iyice kızıştırmaya yetmişti fakat Binance tarafından buna yanıt gecikmedi.

McAfee paylaştığı tweette Binance işlemleri askıya aldı. Şirket, bir sistem yükseltme yapıyoruz ve  Cuma gününe kadar devam edeceğini iddia ediyor. Elimde sağlam bir kanıt yok , dolaşan söylentilere göre hacklenmiş olabilirler. Size bilgilendireceğim.


Yetkililerden gelen açıklamada ise ''Binance hacklenmedi.Lütfen yanlış bilgiler paylaşmayın. Eğer konu hakkında güncel almak istiyorsanız resmi hesapları takip  edin. '' açıklaması geldi.

Her ne olursa olsun Binance ekibi gerçekten profesyonelce davranarak spekülasyonlara başarılı bir şekilde müdahale etti.Hack iddalarına karşılık soğuk cüzdandan sıcak cüzdana 30,000 ( toplam bakiyenin %2'lik kısmı) bitcoin transferi yapılması da dahil.işlemi buradan görebilirsiniz


Gece geç saatlerde Binance CEO'su tarafından yapılan açıklamada DDoS saldırısını doğrulayarak tehlikenin artık geçtiğini, sitenin yakında tekrar aktif olacağını duyurdu.

Kullanıcılar ve Binance için zorlu geçen bu sürede umarım bir ders çıkartabilmişsinizdir.Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını borsalarda tutmayın.

BONUS : Son olarak sabah saatlerinde sitenin aktif olması ile Binance cephesinden gelen açıklamada sistem güncellemesinin bittiğini ve 24 Şubat tarihine kadar işlem ücretlerinde %70 indirime gidildiği duyuruldu!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ