Korona virüsü salgını 2008 Mali krizinden daha fazla insanı işsiz bıraktı. Endüstriler işlemleri durdurdu. Fabrikalar kapalı ve işçiler zorlanıyor.

Salgın Ortamında Bile Bitcoin Değer Kazandı

Korona virüsü salgını 2008 Mali krizinden daha fazla insanı işsiz bıraktı. Endüstriler işlemleri durdurdu. Fabrikalar kapalı ve işçiler zorlanıyor.

Tüm bunlara rağmen, keskin bir paradoksta, kripto para piyasası yükseliyor. BTCUSD 10.000 $ 'ı geçti, ETHUSD şiddetle 200 $' ı geçti.

BTCUSD'nin bu hızlı yükselişinin ona bağlı birden fazla nedeni var. Yaklaşan BTC yarılanması şüphesiz bu bulmacanın çok önemli bir parçası.

Son on yılın en yüksek büyüyen varlığı, neredeyse % 90,00.000 oranında büyüyen Bitcoin oldu. Ancak, kripto para birimi ve Blockchain o zamanlar hala çok yeni bir aşamadaydı.

Boğa koşusunu ancak bir avuç yatırımcı yakalayabilirdi.

Ancak bu sefer işler farklı. Bitcoin'in popülaritesi birden fazla kat arttı. Her birinden sonra, Bitcoin taze zirvelere ulaştı. Bu yüzden insanlar trendi takip ediyor ve Bitcoin cüzdanlarını stokluyorlar. Bazı analistler bunun kolektif bir FOMO ve sürü-zihniyet önyargısı olduğuna inanıyor.

 Milyarder bir hedge fon yöneticisi olan Paul Tudor Jones, enflasyona karşı korunmak için Bitcoin Vadeli İşlemleri konusunda uzun süredir devam ettiğini açıkladı. Özellikle Bitcoin yarılanması gerçekleşmeden önce bu hamle BTC fantezisini körükledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ