Samsung, Gemini borsasına ait NFT platformu Nifty Gateway ile ortaklaşa NFT'lerle uyumlu bir dizi akıllı TV'yi resmi olarak duyurdu.

Samsung, Gemini borsasına ait NFT platformu Nifty Gateway ile ortaklaşa NFT'lerle uyumlu bir dizi akıllı TV'yi resmi olarak duyurdu. Elektronik devi, Ocak ayında CES'te NFT entegrasyonunu duyurdu, ancak tüketicilerin gerçekten NFT'lerini satın alıp TV'lerinde saklamaları gerekip gerekmediğine dair sorular var.

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği şirketlerinden biri, takas edilemeyen tokenlerle (NFT'ler) uyumlu dünyanın ilk akıllı TV'lerini duyurdu. Samsung, üç ay önce ilk kez duyurduğu projede Nifty Gateway ile ortak oldu.

Samsung, akıllı telefonları (Apple'ın önünde dünya lideri) veya diğer tüketici elektroniği ile on yıllardır inovasyonda küresel bir lider olmuştur. Kore devi artık tüketicilere NFT'lerini satın alma ve TV'lerinde saklama olanağı veren ilk kişi oldu.

30 Mart tarihli bir duyuruda Samsung, yeni TV serisinin, Winklevoss ikizlerinin Gemini borsası aracılığıyla sahip olduğu OpenSea rakibi Nifty Gateway'i entegre eden bir arayüzle donatılacağını açıkladı. Kullanıcılar kredi ve banka kartlarıyla veya Gemini borsası tarafından desteklenen kripto para birimlerinden biriyle NFT satın alabilirler.

NFT platformu, Neo QLED ve QLED setleri de dahil olmak üzere bu yıl Samsung'un premium TV hatlarına entegre edilecek. Halihazırda Micro LED ve The Frame setlerine sahip olanlar, NFT çılgınlığına katılmak için Nifty uygulamasını indirebilirler.

Nifty'yi 2018'de kardeşi Duncan ile birlikte kuran ve bir yıl sonra Gemini'ye satan Griffin Cock Foster, bir haber kaynağına şunları söyledi: Elektronikte küresel liderlerden biri olan Samsung ile ortaklığımız sayesinde, birlikte milyonlarca ana akım kullanıcıyı NFT'lere maruz bırakacağız. Geçen yıl, NFT'ler özellikle sanat endüstrisi için bir atılım anı yaşadı. Yaratıcılar ve koleksiyoncular bu teknolojinin gücünü görebildi.

Griffin, bu yıl NFT'lerin 2021'deki 41 milyar dolarlık piyasa değerini aşarak daha da iyi bir yıl geçireceğine inanıyor. Nifty'nin Samsung ile ortaklığı, kullanıcılara "NFT'leri satın almak ve toplamak için sorunsuz bir yol" sağlayacak. "Samsung gibi bir ortağın misyonumuza uymasından daha heyecanlı olamazdık."

Samsung Akıllı TV'nizde Gerçekten NFT'lere İhtiyacınız Var Mı?

Samsung'un alış ve satışın oldukça kolay ve optimize edildiği baskın NFT pazarı olan OpenSea ile ortak olmasını bekleyenler vardı. Ancak elektronik devi, muhtemelen kullanıcıların NFT'lerini diğer cüzdanlara göndermek yerine cüzdanlarında saklamalarına izin verdiği için Nifty ile çalışmayı seçti. Bu, TV sahiplerinin önceden deneyimi olmasa bile NFT'lerini satın almalarını ve saklamalarını kolaylaştırır.

Akıllı telefon üretmeyi bırakan ve şimdi TV ve diğer elektronik cihazlara odaklanan Koreli şirket LG Electronics, kendi NFT uyumlu akıllı TV serisini de piyasaya sürecek.

Ancak NFT'lerinizi Saklayan Bir TV'ye İhtiyacınız Var Mı?

Koreli bir NFT meraklısı geçenlerde popüler bir görüş haline gelen şeyi dile getirdi .TV üreticilerinin NFT çılgınlığına atlamalarına gerek yok. Chung Seung-mo bir çıkışa şunları söyledi:

Televizyonumda bir NFT ticaret platformu olmanın gerçekten bir anlamı görmüyorum. Akıllı televizyon dediğiniz bir cihazla internette gezinmek hala sakıncalıyken, televizyonda NFT satın almanın pek hoş bir deneyim olacağını düşünmüyorum.

Diğerleri, TV'ler ve NFT'ler arasındaki bariz kopukluğu belirtmek için sosyal medyaya yöneldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ