Samnsung geçtiğimiz gün yaptığı lansmanda yeni amiral gemisinde krpto para cüzdanı bulunduğunu onayladı.

Samsung Galaxy S10 Kripto para Cüzdanı İle Geliyor

Samsung’un çarşamba günü yaptığı lansmanda tanıtılan en yeni amiral gemisi olan telefonu Galaxy S10, kripto para birimlerini saklamak üzere tasarlanmış özel bir güvenli depolama işlevi içerecek.

Samsung'un gerçekleştirdiği lansmanda ilgili cüzdan hakkında ayrıntılı bir bilgi verilmezken akıllı telefon devinin bu hamlesi kripto paraların kitlesel benimsemeye ulaşmasında önemli bir adımı temsil ediyor.

Bir basın bülteninde Samsung 'un yaptığı açıklama şöyle:

“Galaxy S10, Samsung Knox” adını verdiği kripto para da dâhil olmak üzere Blockchain uygulamaları için özel anahtarları depolamaya yarayan donanım güvenliği kullanan bir özelliği barındırıyor.

Samsung'un yeni amiral gemisi S10, sürümüne göre “gelişmiş zeka”, diğer telefonları kablosuz olarak şarj etme, 8GB RAM ve 256GB depolama ve bir dizi başka özellik sunan yükseltilmiş bir kamera sistemi ile birlikte geliyor.

Samsung, bildiğiniz gibi akıllı telefonuna yerleşik Bitcoin özellikleri ekleyen ilk akıllı telefon üreticisi değil. HTC, Exodus 1’i “yeni nesil internet için inşa edilmiş” bir Blockchain telefon olarak piyasaya sürdü. Buna ek olarak kripto girişimi Sirin Labs, tam ölçekli bir donanım cüzdanına sahip olan Finney için ICO fonunu kullanmıştı. Bununla birlikte, Samsung, bugüne kadar bir telefondaki bir blockchain özelliğini açığa çıkaran en büyük telefon üreticisi ve rakiplerinden farklı olarak en geniş dağıtımı görebiliyor.

Samsung Galaxy S10'un bir kripto cüzdanı içerebileceğine dair söylentiler geçen yıldan bu yana duyulmaya başlanmıştı ancak firma Çarşamba günü yapılan lansmana kadar resmi bir açıklama yapmamıştı.

Samsung Galaxy S10, 5499 TL ile 7499 TL aralığında açıklanan Türkiye fiyatı ile satışa sunulacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ