Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Group'un bir BT ve danışmanlık kuruluşu olan Samsung SDS'nin başkanı ve CEO'su, Blockchain'in imalat endüstrisinde verimliliği artırabileceğini söyledi.

Samsung SDS Başkanı ve CEO

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Group'un bir BT ve danışmanlık kuruluşu olan Samsung SDS'nin başkanı ve CEO'su, Blockchain'in imalat endüstrisinde verimliliği artırabileceğini söyledi. CEO Hong Yuan Zhen’in açıklamaları yerel medya ajansı Sina Technology News tarafından 26 Mart tarihinde yayınlandı.

Veri kaynaklarının geliştirilmesine adanmış bir forum sırasında, Hong Yuan Zhen'in gerçek zamanlı veri analizi ve tahminin Blockchain teknolojisi ile birlikte getirebileceği verimlilik kazanımlarının altını çizdiği bildirildi:


    “Tedarik zinciri yönetimi sürecinin tamamında iletişim çok önemlidir, verilerin toplanması gerekir ve Blockchain ve AI aracılığıyla, bilgileri daha iyi paylaşabilmemiz için süreçleri iyileştirebilir ve güveni artırabiliriz, böylece sağlıklı bir süreç kurulur.”

Hong Yuan Zhen, dijitalleşmenin sadece teknik bir süreçten daha fazlası olduğuna ve Blockchain teknolojisinin sadece teknik destek sağlamayacağına, yeni bir kavramı temsil ettiğine ve yeni çözümler için zemin sağladığına inandığını belirtti.

Bildirildiği üzere bir Samsung yetkilisi, geçtiğimiz ay şirketin yeni Galaxy S10 serisi akıllı telefonlarının Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve telefonunun merkeziyetçi olmayan uygulamasının destekleyeceği cüzdan işlevlerini içerdiğini açıkladı.

Söylentiler ve gizlilik, daha önce Samsung’un yeni telefonları için olası Blockchain ve kripto para entegrasyonu haberlerini bulanıklaştırmıştı. Aralık 2018'de Samsung, entegre bir kripto para cüzdanı kavramını “söylenti ve spekülasyon” olarak nitelendirdi. Ocak ayında, yeni akıllı telefonun sızdırılan fotoğrafları, Galaxy S10'un Ethereum cüzdanını destekleyeceğini öne sürdü.

Samsung SDS iştiraki, daha önce nakliye teknolojisini kullanmak için bir pilot uygulama ile büyük Hollanda merkezli banka ABN AMRO ile ortaklık yaparak Blockchain alanına girdi. 2018 yazında, Samsung SDS, finans sektörüne yönelik işletmeler için kendi Blockchain platformunun yanı sıra lojistik endüstrisini hedefleyen yeni bir Blockchain uygulaması başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ