Güney Koreli çok uluslu bir şirket olan ve çeşitli yan kuruluşlarıyla bir araya gelen Samsung, faaliyet gösterdikleri sektöre bağlı olarak farklı bir amaca hizmet ediyor.

Samsung SDS, Nexledger

Güney Koreli çok uluslu bir şirket olan ve çeşitli yan kuruluşlarıyla bir araya gelen Samsung, faaliyet gösterdikleri sektöre bağlı olarak farklı bir amaca hizmet ediyor. Samsung'un bu tür bir yan kuruluşu Samsung SDS. Samsung'un bu birimi 1985 yılında kurulmuş ve o zamandan beri bilgi teknolojisi sektöründe danışmanlık, teknik hizmetler ve dış kaynak hizmetleri gibi hizmetler vermekte.

Gizlilik Artırıcı Teknoloji

Şirket, AR-GE gibi iş alanlarına ve blockchain, yapay zeka ve mühendislik dış kaynak kullanımı gibi yeni gelişen teknolojilere yatırım yapıyor. Son zamanlarda şirket, Nexledger kurumsal blok zinciri çözümüne yeni gizlilik arttırıcı bir teknoloji ekledi.

Not: Samsung SDS platformu, Nexledger, çeşitli blok zinciri çekirdekleri sağlamak için piyasada mevcut olan blok zinciri teknolojilerini birleştiren açık kaynaklı bir hibrid blok zinciri platformu.

Samsung SDS ortaklığı

SDS, bu uygulama için İsrailli bir teknoloji kuruluşu QEDIT ile ortaklık kurdu ve başlangıçta işletmelerin ortak verileri temel alan bir ortamda işletme verilerini yönetmelerine yardımcı olan sıfır bilgi kanıtlı (ZKP) şifreleme kullanıyor. Bu gizlilik çözümü, Nexledger kullanan müşterilerin, üzerinde çalıştıkları verileri, herhangi bir ek bilgi açığa vurmadan doğrulamasını sağlıyor.

Samsung SDS'nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ayrıca, platformun, çözümü blok zincirine uygulamadan önce yapılan sıkı testler ve denemeler sırasında nasıl iyi çalıştığına vurgu yaptı. Bundan önce, QEDIT, Deloitte ile ortak bir blok zinciri çözümü olan EduScrypt için benzer bir sistem eklemek üzere ortaklık yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ