Kimimiz sanal gerçeklik gözlükleri, kimimiz ise sanal gerçeklik gözlükleri diyor.

Kimimiz sanal gerçeklik gözlükleri, kimimiz ise sanal gerçeklik gözlükleri diyor. Son aylarda ise gündemden hiç ama hiç düşmüyor. Zira temelde sanal bir dünyayı temsil eden metaverse alanına giriş için bir numaralı gereksinim sanal gerçeklik başlıkları.

Bilindiği üzere sanal gerçeklik başlığı olmadan metaverse’e giriş yapamıyorsunuz. Gelecekte farklı sistemler geliştirilebilir ancak şimdilik sanal gerçeklik başlıkları ile idare edeceğiz.

Sanal gerçeklik gözlükleri aslıda yeni değil. Uzun zamandır özellikle de oyun dünyasında kullanılıyor. Bireyleri sanal dünyanın bizzat içerisine taşıyor. Ayrıca gerçekçi balıkları ile idare edeceğiz.

Büyük bir gözlük gibi başa takılan sanal gerçeklik başlıkları farklı mercekler ile desteklenen yüksek çözünürlüklü ekranları karşımıza getiriyor. Bu ekranlar ile sanal dünyaya direk olarak giriş yapılmış oluyor.

Şimdilik biz bu başlıkları konuşuyoruz ama gelecekte çok daha farklı başlık stillerini konuşacağız. Bu bağlamda sanal gerçeklik gözlüklerinin çok daha ötesinin olabileceğini vurgulayabiliriz.

Konuyla ilgili olarak Apple’ın da bu alana giriş yapması bekleniyor. Odak noktalarının metaverse olmadığını ifade eden Apple, kendi başlığının daha çok oyun ve eğlene odaklı olacağını vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ