Google’ın YouTube'daki kripto para temizleme işleminin ardından EOS kurucu ortağı Dan Larimer, bunun piyasadaki kilit oyuncular tarafından sansürün sadece bir başlangıcı olabileceğinden endişe ediyor.

Sansür Teknolojisinin Tekelcileri ile İlgilenen EOS Kurucu Ortağı İlk YouTube

Son birkaç gündür, kripto blogcularının çoğu, kripto ve eski ICO ile ilgili videolar kaldırıldığında ve bir hafta boyunca yeni içerik yayınlamaları yasaklandığında sözde kripto temizlemesinden muzdaripti. Kurbanlar arasında en iyi analistler ve kripto blogcular da vardı.

Şimdi, YouTube'un belirttiği gibi, bir hata olduğu iddia edilen durum tersine döndü, ancak kripto topluluğu, YouTube veya Amazon gibi merkezi tekelcilerle çalışmaya devam edip etmemeleri konusunda zaten şüpheli.

Dan Larimer’in Teknoloji Devlerinden Gelecek Sansür Konusundaki Endişeleri

EOS'un kurucu ortağı Dan Larimer, dünyanın mevcut teknolojik devlerin onu Orwellian bir distopyaya dönüştüreceği geleceğe gittiğini tweetledi. “Dijital dünya kitabında yazmak çok kolay” olduğu için tekrar kağıt kitap satın almaya başlayın.

YouTube'daki kripto blogcularına yapılan son saldırıya atıfta bulunarak, bugün YouTube'un bize hangi içeriği yayınlayacağını ve yarın Amazon'un bize ne okuyacağımızı veya hangi kitapları yazacağını söyleyebileceğini ifade ettiğini söylüyor.

“Kitaplarınız yasaklanmadan hemen alın.”

YouTube Kripto Blogculardan Özür Diledi

Birkaç gün boyunca kripto videolarını yasakladıktan ve onları 'zararlı ve tehlikeli içerik' haline getirdikten sonra, YouTube ekibi politikalarını tersine çevirdi ve olanların bir hata olduğunu söyleyerek özür diledi.

Bununla birlikte, Binance CZ, Justin Sun ve Misha Lederman dahil olmak üzere BeatzCoin CCO dahil olmak üzere kripto topluluğu, YouTube'un ASAP'ın merkezi olmayan alternatiflere ihtiyaç duyduğundan artık emin.

Bu tür platformlardan biri, gelecek yılın başlarında deneme başlatacak olan EOS tabanlı "Voice" sosyal medya uygulaması haline geldi.

VibraVid ve BitTorrent’in BLive video içerik oluşturucularını platformlarına taşınmaya da teşvik ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ