Twitter hesabı Whale Alert Santander'in Ethereum bazlı tahvilinde 99.000 $ tutarında bir ödeme yapıldığını ifade ediyor. Bu durumu kimi takipçiler Ethereum’un yükseleceği şeklinde yorumluyor.

Santander

Santander bankacılık grubu tarafından Eylül ayında Ethereum defterine açılan ilk blok zinciri odaklı tahvil için üç ayda bir 99.000 dolar ödeme yapıldı

Yorum dizisinde, bazı kullanıcılar şimdi ETH fiyatlarının yükselmesini beklediklerini söylüyor.

Santander'den İlk Ethereum Bazlı Tahvil

12 Eylül’deki Banco Santander’ın basın açıklaması şöyle:

“Banka doğrudan tahvili blok zinciri üzerine çıkardı ve tahvil de yalnızca blok zincirinde var olmaya devam edecek: gelecekteki ana menkul kıymet tokenları için potansiyel ikincil pazara doğru ilk adım. Santander CIB'nin hedefi, proje aşamasından ürün geliştirmeye geçerken en yenilikçi müşterilerimizle iletişim kurmak.”

İhraç edilen tahvil 20 milyon dolar değerinde ve bankacılık grubunun birimlerinden biri satın aldı. Ethereum üzerinden ve ayrıca nakit para ile yapıldı.

Whale Alert İlk Üç Aylık Ödemeyi Bildirdi

Çeşitli blok zincirlerindeki büyük işlemleri takip eden Twitter botu, bu özel ödeme ile ilgili verileri üç bölüm halinde yayınlayarak Etherscan'a bağlantılar sağladı.

Kripto Yatırımcıları ETH'de Yükselişe Geçti

Bir kripto para tüccarı @ TheCryptomist, ETH fiyatının üç gündür Düşen Kama deseninde olduğunu yazıyor. Bu düzende kaldıktan sonra, bir varlık fiyatının yükseliş eğilimi göstermesi olası.

Ethereum için çoğu kişinin boğa hareketine en azından uzun vadede inanmasını sağlayan bir başka önemli faktör daha var. 8 Aralık'ta, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi ve blok zincirini proof of stake aşamasına geçirmeyi vaat eden İstanbul hard Fork’u gerçekleşmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ