Kripto analitik firması Santiment, Bitcoin'in en büyük balinalarının bazı davranışlarını ve yatay hareket ederken bunun piyasa için ne anlama gelebileceğini ortaya koyuyor.

Kripto analitik firması Santiment, Bitcoin'in en büyük balinalarının bazı davranışlarını ve yatay hareket ederken bunun piyasa için ne anlama gelebileceğini ortaya koyuyor.

Santiment, 78.000 Twitter takipçisine, Bitcoin'in en büyük balinalarının veya 100.000'den fazla Bitcoin'e (BTC) sahip varlıkların şu anda 27 ayın en yüksek seviyesi olan toplam arzın %3.64'üne sahip olduğunu söylüyor.

Bitcoin için ne anlama geliyor?

Aynı zamanda Santiment, 100.000 BTC'den az olan biraz daha küçük Bitcoin balinalarının cüzdanlarındaki BTC miktarı için tüm zamanların en düşük seviyelerinde olduğunu belirtiyor.

“Bitcoin'in 100.000'den fazla BTC'ye sahip en iyi adresleri, kriptonun en yüksek piyasa değeri varlığı arzının %3,64'üne sahipti. Esasen hala 27 ayın en yüksek seviyelerinde oturuyorlar. Bu arada 10.000 ila 100.000 BTC adresi, tutulan %10.91 ile tüm zamanların en düşük seviyelerinde.”

Santiment ayrıca, dünyanın önde gelen kripto para birimi için yükseliş eğilimine işaret edebilecek bir göstergeyi de tanımlıyor. Analitik firmasına göre, Bitcoin'in piyasanın diplerini ve tepelerini yakalamaya çalışan piyasa değeri-gerçekleşen değer (MVRV) oranı, bir Bitcoin rallisinin ufukta olabileceğini gösteriyor.

Santiment ayrıca Bitcoin'e yatırılan her bir doların ortalama yaşını hesaplayan Ortalama Dolar Yatırım Yaşına da bakıyor. Santiment'e göre, boğa piyasasının yeni bir aşamasının başladığının sinyalini verebileceğinden, yatırımcılar göstergenin düşüş trendine geçtiğini izlemeli.

“Ortalama Dolar Yatırım Yaşı, başka bir Bitcoin boğa koşusunun köşede olup olmadığını göstermeye yardımcı oluyor. Traderlar donduruldukça BTC'deki yatırımların ortalama yaşı tekrar yükseliyor. Hareketsiz yatırımların hareket etmeye başlayıp bu çizgiyi tekrar aşağı itip itmediğini görmek için izleyin.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ