kriptom sosyal medya

Facebook ve Twitter kanallarımıza abone olarak en güncel haberlere anında erişebilirsiniz

Şimdi değil

Kripto satınalmada yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıda yer alan mini rehbere göz atabilirsiniz.

Kriptom üzerinden nasıl satın alabilirim?

Kriptom, sizlere kripto para birimi satınalmanız için bir sepet sunar. Direk olarak sitemiz satış gerçekleştirmez. Bugüne kadar madencilik faaliyetleri ile ismini duyumuş olan Minersgate, madencilik sonunda elde ettikleri kripto para birimlerini kredi kartı veya BTC ile satın almanız olanak sunar.

Kripto satın al

Kriptom üzerinde birçok parabiriminin detay sayfalarında veya tablolarda bir sepet () simgesi bulunur. Bu simgeye tıkladığınızda sizi kripto para birimi satın alacağınız siteye yönlendirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Kredi kartı ile satın alma

Satınalma sayfasına yönlendirildiğinizde kredi kartı ile kripto para birimine yatırım yapmaya hazırsınız demektir. Buradan satın aldığınız kripto paralar işlem sırasında belirttiğiniz cüzdan adresinize (wallet id) gönderilir. Bu sebeple almak istediğiniz para biriminin cüzdanını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Örneğin; BTC satın almak isterseniz, Bitcoin'nin kurumsal sitesinden bilgisayarınıza uygun olan cüzdanı indirmeniz gerekir.

Cüzdanı indirdiğiniz zaman "Alıcı" kısmından size bir adres verir. Bu adres sizin Bitcoin cüzdanınızın alım adresidir. Bu adresi dilediğiniz kadar kullanabildiğiniz gibi, yeni adresler de oluşturup kullanıma devam edebilirsiniz. Aşağıda özet bir şekilde bu işlemleri göstermeye çalıştık.

Kripto satın al

Aşağıdaki resim önemli sayfadır. Çünkü burada yatırdığınız miktarın karşılığı olan kripto para birimi (Örnekte BTC) aşağıda gireceğiniz adrese gönderilecektir. Bu adresin doğruluğunu muhakkak kontrol edin.

Kripto satın al

Son olarak girdiğiniz bilgileri kontrol edin ve ödemeyi onaylayın. Yatırım yaptığınız kripto para birime göre bu işlemlerin süresi değişmektedir. Örneğin BTc için yaklaşık olarak 5 ila 30 dakika arası sürebileceğini resimde de görebiliyoruz.

Kripto satın al

Komisyonlar

Site üzerinden direkt olarak kredi kartı ile satın almayı seçersiniz, yüksek miktarda bir kesinti ve komisyon sizi üzebilir. Özellike Bitcoin satın alırken, güncel fiyatları ve size sunulan miktarı muhakkak kontrol edin. BTC ile diğer para birimlerine çevirme (exchange) işlemini de, yine aynı sitede üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki düşük komisyon bedeli ise sizi oldukça mutlu edecektir.

Kriptom Chat