Kripto satınalmada yardıma ihtiyacın varsa, aşağıda yer alan mini rehbere göz atabilirsin.

Kriptom üzerinden nasıl satın alabilirim?

Kriptom, sizlere kripto para birimi satınalmanız için bir sepet sunar. Direk olarak sitemiz satış gerçekleştirmez. Bugüne kadar madencilik faaliyetleri ile ismini duyumuş olan Minersgate, madencilik sonunda elde ettikleri kripto para birimlerini kredi kartı veya BTC ile satın almanız olanak sunar.

Kripto satın al

Kriptom üzerinde birçok parabiriminin detay sayfalarında veya tablolarda bir sepet () simgesi bulunur. Bu simgeye tıkladığında seni kripto para birimi satın alacağınız siteye yönlendirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Kredi kartı ile satın alma

Satınalma sayfasına yönlendirildiğinde kredi kartı ile kripto para birimine yatırım yapmaya hazırsın demektir. Buradan satın aldığın kripto paralar işlem sırasında belirttiğin cüzdan adresinize (wallet id) gönderilir. Bu sebeple almak istediğin para biriminin cüzdanını bilgisayarına indirmeniz gerekmektedir. Örneğin; BTC satın almak istersen, Bitcoin'nin kurumsal sitesinden bilgisayarına uygun olan cüzdanı indirmen gerekir.

Cüzdanı indirdiğin zaman "Alıcı" kısmından sana bir adres verir/oluşturur. Bu adres artık senin Bitcoin cüzdanınızın alım adresidir. Bu adresi dilediğin kadar kullanabildiğin gibi, yeni adresler de oluşturup kullanıma devam edebilirsin. Aşağıda özet bir şekilde bu işlemleri göstermeye çalıştık.

Kripto satın al

Aşağıdaki resim önemli sayfadır. Çünkü burada yatırdığın miktarın karşılığı olan kripto para birimi (Örnekte BTC) aşağıda gireceğin adrese gönderilecektir. Bu adresin doğruluğunu muhakkak kontrol et.

Kripto satın al

Son olarak girdiğin bilgileri kontrol et ve ödemeyi onayla. Yatırım yaptığın kripto para birime göre bu işlemlerin süresi değişmektedir. Örneğin BTC için yaklaşık olarak 5 ila 30 dakika arası sürebileceğini resimde de görebiliyoruz.

Kripto satın al

Komisyonlar

Site üzerinden direkt olarak kredi kartı ile satın almayı seçersen, yüksek miktarda bir kesinti ve komisyon seni üzebilir. Özellike Bitcoin satın alırken, güncel fiyatları ve sana sunulan miktarı muhakkak kontrol edin. BTC ile diğer para birimlerine çevirme (exchange) işlemini de, yine aynı sitede üzerinden gerçekleştirebilirsin. Buradaki düşük komisyon bedeli ise seni oldukça mutlu edecektir.