Yeni koronavirüs (COVID-19) dünyayı bir fırtına gibi kasıp kavurdu ve yavaşlama belirtisi de göstermiyor.

Satoshi Nakamoto, 2008

Yeni koronavirüs (COVID-19) dünyayı bir fırtına gibi kasıp kavurdu ve yavaşlama belirtisi de göstermiyor. Toplam enfekte insan sayısı bir milyona yaklaşırken, dünyadaki ülkeler yayılımı yavaşlatmak ve hastanelerin hastalarla taşmasını önlemek için kilitlenmeler yapıyorlar.

Bununla birlikte, Bitcoin'in teknik incelemesine daha yakından bakıldığında, yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun, mevcut sisteme benzer durumlarda etkili bir sistem oluşturma öngörüleri olduğunu ortaya koyuyor. Şu anki salgını gerçekten öngörmüş olabilir mi?

Satoshi Nakamoto, 2008 yılında Bitcoin'in Teknik İncelemesinde COVID'i Öngörüyor

2008'de,Nakamoto,  Bitcoin: Peer to Peer Electronic Cash System adlı dönüm noktası olan bir teknik inceleme haline gelecek olanı yayınladı. İçinde, aracılara ihtiyaç duymadan servetin bir taraftan diğerine neredeyse anında aktarılmasını sağlayan bir sistemi açıkladı.

Bununla birlikte, belgeye daha yakından bakıldığında Satoshi Nakamoto'nun aslında akılda olan bir senaryo olduğunu ve sistemi bu tür siyah kuğu olaylarında bile sürdürülebilir olması için tasarladığını ortaya koyuyor.

Tabii ki, sözleri tamamen yoruma açık ve insanlığın yabancı olmadığı önceki ölümcül virüs salgınlarından ilham almış olabilir.

Yine de, yaratılışının mevcut durumu nasıl işlediğini görmek özellikle ilginç. Bitcoin'in, geçtiğimiz ay boyunca fiyatta önemli ölçüde düştüğü ve bunun çoğunun, yayılan virüsün artan korkuları ve küresel ekonomi üzerindeki etkisi nedeniyle muhtemelen panik satışından kaynaklandığı doğrudur.

 Bununla birlikte, eski pazarların aksine Bitcoin'in onu koruyacak kimsesi olmadığını da belirtmek gerekir. Acil devre kesicileri yoktur ve piyasalardaki delikleri düzeltmek için trilyonlarca dolar basacak hükümet de bulunmuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ