Blockchain ödemeleri girişimi SatoshiPay, Stellar Development Foundation'dan (SDF) dönüştürülebilir bir kredi yoluyla 550.000 dolar topladı.

SatoshiPay, Stellar Geliştirme Vakfı

Blockchain ödemeleri girişimi SatoshiPay, Stellar Development Foundation'dan (SDF) dönüştürülebilir bir kredi yoluyla 550.000 dolar topladı.

Kurucu ve CEO Meinhard Benn The Block'a verdiği demeçte, kredinin sözleşmeye bağlı olarak SatoshiPay’ın bir sonraki finansman turunda özkaynağa dönüşmesi gerekiyor. SDF parayı yerel token olan Stellar Lumens (XLM) olarak ödünç verdi.

SatoshiPay, işlemin 8,204,187 XLM içerdiğini ve ağ ücretlerinde toplam 0,00006 sent maliyetle tamamlanması yalnızca 5 saniye sürdüğünü söyledi.

Benn Block'a verdiği demeçte, SatoshiPay yeni finansmanını sağlayarak yeni ürününü “yalnızca işletmeler için anında para transferi hizmeti” olarak pazara sunmayı planlıyor.

İşletmeden işletmeye (B2B) ödeme çözümü Stellar blockchain üzerine inşa ediliyor ve SatoshiPay’in web sitesine göre firmaların “5 saniye içinde” para gönderip almasına yardımcı olacak.

Benn, "Anında B2B ödemelerine yönelik talep artışı ve blok zincirinin olgunlaşması ve bir ödeme devrimini mümkün kılmasıyla, kanıtlanmış, ölçeklenebilir blockchain iş modelimizle bir başlangıç yaptığımıza inanıyoruz." diyor.

 2014 yılında kurulan Londra ve Berlin merkezli SatoshiPay, yayıncılar için mikroödeme platformu olarak başladı. Platform aracılığıyla 200.000'den fazla hesaptan 650.000 € (~ 725.000 $) tutarında işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor. SatoshiPay ayrıca Solar adlı bir Stellar cüzdanı da işletiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ