Güney Kore medyasında yer alan habere göre, savcılığın geçtiğimiz gün başlattığı Terra LUNA baskınları devam ediyor.

 Savcılık Terra Luna Kurucusuna Baskın Düzenledi

Güney Kore medyasında yer alan habere göre, savcılığın geçtiğimiz gün başlattığı Terra LUNA baskınları devam ediyor. Son olarak Çarşamba günü Terra LUNA'nın kurucularından Daniel Shin'in evinin de arandığı belirtildi.

Seul Güney Bölge Savcılığına bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen baskının, Terra LUNA'nın çöküşüne dolandırıcılık faaliyetlerinin neden olup olmadığını belirlemek için yapılan araştırma nedeniyle yapıldığı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz gün başlayan baskınlar, Upbit, Bithumb ve Korbit gibi Kore'nin önemli borsalarına kadar uzandı. Haziran ayında Savcılık ayrıca birçok Terra LUNA çalışanına seyahat yasağı getirdi.

TAM NEREDE OLDUĞU BİLİNMİYOR

Öte yandan Shin ve diğer kurucu ortak Do Kwon'un hala bu anlamda Güney Kore'ye girmemiş olması dikkat çekici. İkilinin kısa süre önce Singapur'a taşındığı biliniyor ancak ne Singapurlu ne de Güney Koreli yetkililer bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Savcılık soruşturmasının ilk aşamalarında, Kwon'un bireysel olarak ifade vermek üzere savcılığa gelmesinin istenebileceği belirtildi. Ancak henüz böyle bir resmi talep yok.

Kwon ve Shin aleyhindeki vergi kaçakçılığı iddiaları da araştırılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ