Temel olarak, Ethereum birçok cephede büyüme ile sağlam bir yıl geçirdi.

Sayılarla Ethereum: ETH Fiyatları 2020

Ne yazık ki aynı şey şu anda kripto kış seviyelerine geri dönen fiyat için söylenemez. Olası bir ya da iki istisna dışında tüm kripto para birimleri şu an düşüşe geçiyor, ancak Ethereum'un gelecek yıl daha güçlü bir şekilde geri dönmesi muhtemel.

Ethereum Temelleri Hala Güçlü

Ethereum ekosistemi genişlemeye devam ediyor ve 2019 fiyat performansına rağmen sağlam bir yıl oldu. Yeni bir ConsenSys makalesi, dünyanın en büyük ikinci dijital varlığı ETH için etkileyici rakamlar ortaya koyuyor.

Ağ açısından Ethereum, 4 milyondan fazla yeni aktif adres gördü ve bu yıl 20 milyondan fazla hesap oluşturdu. Şu anda 8,500'den fazla canlı Ethereum düğümü mevcut ve 4,7 milyondan fazla ETH blok ödül olarak verildi.

İstatistiklere göre toplamda 2.700'den fazla ağa sahip olan network’te 520'den fazla yeni merkezsiz uygulama oluşturuldu. Unchained Gods, Ethereum'daki en popüler dApp'lardan biri oldu ve 6.7 milyondan fazla ürün yarattı.

Ethereum Name Service (ENS)’ye kayıtlı 167.000'in üzerinde isim ile büyümeye devam ediyor. Normal bir alan adının çalışma biçimine benzer şekilde, bir .eth adı ağda uzun cüzdan adresleri kullanma ihtiyacının yerini alır ve tüm süreci kolaylaştırır. Bazıları çok daha fazla alsalar bile 5 dolara satın alınabilirler.

Geliştirici tabanı hala büyüyor ve akıllı sözleşme aracı paketi Truffle, bu yıl ayda 25.000 indirme artışı gördü. ConsenSys tarafından 8 hackathon gerçekleştirildi ve 300 bin doların üzerinde hibe verildi. Electric Capital’e göre, Ethereum’un geliştirici topluluğu, diğer kripto ekosistemine göre dört kat daha büyük.

DeFi Büyümesine Devam Ediyor

DeFi, 2019’da DeFi’de 2.7 milyon rekor kilitli ETH’nin toplam tutarıyla kayda değer bir büyüme kaydetti. Ethereum, merkezileşmemiş finans ekosistemi için standart başkent oldu ve 2020'de pazarın 5 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

En yenisi İstanbul Hard Fork’u olmak üzere 2019’da Ethereum için üç ağ güncellemesi yapıldı. Gelecek yıl, uzun zamandır beklenen bir proof of stake consensusa geçiş de dahil olmak üzere planlanmış bir dizi iyileştirme var.

Tezos gibi diğer belirlenebilir tokenların performansına bakmak, ETH'nin neden gelecek yıl daha iyi performans göstereceğine dair bir gösterge verebilir.

Fiyatlar şu an 140 $ civarında bir yıllık düşük seviyelerde, ancak yukarıdaki rakamlara bakılırsa, Ethereum'un 2020'de neden geri döneceğini anlamak zor değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ